W czwartek (9 października) na jednej z najstarszych legionowskich kamienic, znajdującej się na rogu ul. Piłsudskiego i Kościuszki, odsłonięto tablice upamiętniającą ten budynek. Przy tej okazji na chwilę można było odbyć nostalgiczną podróż do lat 30. ubiegłego wieku.

Kamienica powstała w 1931 roku, a jej właścicielem był Blusztejn Pejsach. Przed wojną znajdowały się w niej lokale mieszkalne oraz usługowe.Działał tam między innymi gabinet dentystyczny, sklep z artykułami bławatnymi „Korcza” oraz zakład fotograficzny „Zachęta”, w którym chętnie fotografowali się żołnierze z z legionowskiego garnizonu.

Zarządca tej nieruchomości, czy Komunalny Zakład Budżetowy niedawno wyremontował cała elewację budynku. W trakcie uroczystości, historię kamienicy przybliżył dyrektor legionowskiego muzeum dr hab. Jacek Szczepański, a tablicę odsłoniły panie z grupy rekonstrukcyjnej „Bluszcz”, zajmującej się odtwarzaniem kobiecej mody okresu międzywojennego.

Akcentów nawiązujących do lat 30. ubiegłego wieku było zresztą więcej. Oprócz przyjrzenia się temu jak ubierały się ówczesne kobiety, każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w zabytkowym anturażu oraz poznać przedwojenną historię Legionowa, która przybliżali pracownicy legionowskiego muzeum.