Na początku września działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Legionowie Teatr Adonai wyruszył na misję ewangelizacyjną do włoskiego miasteczka Todi w Umbrii. Kilkakrotnie zaprezentował tam dwa spektakle gestu, żywego obrazu i muzyki: „Świadectwo” i „Powroty” w reżyserii Hanny Wilczyńskiej.

Przygotowane w Legionowie spektakle zostały zaprezentowane z okazji jubileuszu Cudu Eucharystycznego, który wydarzył się przed 750 laty w Bolsenie – Orvieto. Od 4 do 11 września – korzystając z zaproszenia księdza proboszcza Dariusza Kowalewskiego z P. S. Martino – dla entuzjastycznej i żywiołowej włoskiej publiczności teatr dał dziewięć spektakli w różnych miejscowościach malowniczego regionu Umbria: w Todi Crocifisso, P.S.Martino, Acquasparta i w Todi Consolazione. Jak zapewniają młodzi legionowscy aktorzy, oprócz mnóstwa innych fantastycznych wrażeń z pobytu, w ich pamięci na zawsze pozostaną słowa Polki mieszkającej od 23 lat we Włoszech: – Dziękuję za pokazanie nam, że można tak wiele powiedzieć, nie używając słów.
    Cóż, młodzi legionowianie kolejny raz dowiedli, że można. A najlepszą recenzją dla oceny poczynań aktorów teatru Adonai może być zaproszenie ich do Włoch w przyszłym roku, już z nowymi spektaklami. Krótko mówiąc, misja została wykonana.