Drużyna piłkarzy ręcznych KPR Legionowo wygrała kolejny mecz w rozgrywkach I ligi. Warszawianka tylko przez kilka minut stawiała skuteczny opór faworytowi, jednak już po pierwszej połowie było już jasne, że KPR jest zbyt mocny dla beniaminka. Drużyna z Legionowa pokonała Warszawiankę na jej boisku 35:20 i z kompletem punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli. W niedzielę 5 października (godz. 1500) legionowianie podejmą w Arenie SMS ZPRP Gdańsk.

W trzeciej kolejce rozgrywek I ligi, spadkowicz z Superligi zmierzył się na wyjeździe z Warszawianką, która w poprzednim sezonie grała w drugiej lidze. Zdecydowanym faworytem tego meczu był zespół z Legionowa

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Gospodarze jako pierwsi zdobyli bramkę. Po jedenastu minutach był remis 3:3 i nie zanosiło się na łatwe zwycięstwo faworyta. Od tego momentu jednak dominacja KPR-u Legionowo była już bardzo widoczna. Gospodarze mieli ogromne trudności ze sforsowaniem obrony gości, natomiast kontry zespołu z Legionowa były bardzo skuteczne. KPR systematycznie powiększał swoją przewagę bramkową, która po pierwszej połowie wynosiła aż dziewięć bramek.

Wynik 18:9 pozwolił gościom z dużym spokojem przystąpić do drugiej części spotkania. Zespół Roberta Lisa w pełni kontrolował wydarzenia na boisku do końca meczu, powiększające jszcze  swoją przewagę. Mecz zakończył się zwycięstwem KPR-u Legionowo 35:20.

Gospodarze mieli uwagi do kilku decyzji sędziów, którzy ich zdaniem w spornych sytuacjach gwizdali na korzyść gości. Jednak nawet kilka pomyłek nie mogło wpłynąć na wynik, ponieważ różnica w umiejętnościach pomiędzy zespołami była zbyt duża.

Na sześć minut przed końcem spotkania, przy wyniku 33:17 na boisku pojawił się wychowanek legionowskiego klubu, Michał Bekisz. Dla 17-latka był to debiut w pierwszej lidze.

W czwartej kolejce KPR zmierzy się we własnej hali z SMS-em Gdańsk i oczywiście gospodarze będą zdecydowanym faworytem. Trener jednak nie zamierza lekceważyć żadnego przeciwnika i zapowiada twardą walkę od początku spotkania, aby jak najszybciej zapewnić sobie korzystny wynik, bez nerwowej końcówki.

Mecz KPR Legionowo – SMS ZPRP Gdańsk zostanie rozegrany w niedzielę 5 października o godz. 1500.

Warszawianka – KPR Legionowo 20:35 (9:18)

Warszawianka: Stolarski, Troński, Szałkucki – Szmulik 6, Kwiatkowski 4, Zasikowski 4, Jankowski 3, Płodowski 2, Wiak 1, Łangowski, Flisiak, Milewski, Olęcki, Skorek.
KPR: Krekora, Ner – Kasprzak 7, Bulej 5, Wolski 5, Ciok 4, Bożek 3, Dzieniszewski 3, Prątnicki 3, Titow 3, Suliński 2, Wuszter, Brinovec, Bekisz.

Piłka ręczna. I liga. Grupa A.

3 kolejka (27-28 września). KS Warszawianka Warszawa – KPR Legionowo 20:35 (9:18), MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. – KS Meble Wójcik Elbląg 32:27 (18:16), Warmia Traveland Olsztyn – MKS Real-Astromal Leszno 35:27 (16:13), MKS Poznań – Polski Cukier Pomezania Malbork 23:33 (11:15), VETREX Sokół Kościerzyna – SMS ZPRP Gdańsk 25:24 (10:11), AZS AWF Biała Podlaska – KPR Wolsztyniak Wolsztyn 23:28 (13:11), Kar-Do-Spójnia Gdynia – MKS Henri Lloyd Brodnica 26:21 (12:12).