Piłkarze ręczni KPR Legionowo okazali się mało gościnni dla drużyn, które wzięły udział w turnieju o Puchar Starosty Legionowskiego. Zawody odbyły się 28 i 29 sierpnia w Arenie Legionowo. KPR pokonał 27:26 Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, Warmię Olsztyn 22:21 i Gwardię Opole 23:20. Przed startem rozgrywek ligowych zespół z Legionowa czeka jeszcze jeden sprawdzian. KPR zmierzy się w czwartek (4 września) na wyjeździe z AZS AWF Biała Podlaska.

Przed tygodniem piłkarze ręczni KPR Legionowo wygrali międzynarodowy turniej w Malborku, kolejnym sprawdzianem formy dla zespołu trenera Roberta Lisa przed zbliżającym się sezonem miał być turniej o Puchar Starosty Legionowskiego w Arenie Legionowo. W zawodach uczestniczyli trzej spadkowicze z Superligi i jednocześnie główni faworyci rozgrywek pierwszoligowych: KPR Legionowo, Gwardia Opole oraz Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Czwartą drużyną rywalizującą o Puchar Starosty była Warmia Traveland Olsztyn.

W pierwszym spotkaniu KPR zmierzył się z Piotrkowianinem. Początkowo prowadzenie objęli goście, ale zespół z Legionowo po kilku minutach zdołał odrobić straty i na przerwę schodził prowadząc 15:13.

Bardzo emocjonująca była końcówka meczu Przy remisie 26:26, bramkę dla gospodarzy zdobył Paweł Gawęcki. Do zakończenia spotkania była jeszcze niecała minuta, więc Piotrkowianin miał szansę doprowadzić do remisu. Goście jednak zgubili piłkę w ataku i KPR pokonał po zaciętej walce drużynę z Piotrkowa Trybunalskiego 27:26.

Nieoczekiwanie trudnym przeciwnikiem okazał się zespół z Olsztyna. Po pierwszej połowie KPR przegrywał z Warmią Traveland, 10:13 i dopiero po przerwie, udanym finiszem legionowianie zdołali zapewnić sobie zwycięstwo 22:21.

Łatwiej niż przypuszczano, podopieczni trenera Roberta Lisa poradzili sobie z Gwardią Opole. Po pierwszej części prowadzili 11:7, a w 48 minucie ich przewaga zwiększyła się nawet do dziewięciu bramek. W końcówce Gwardia zdołała trochę zniwelować straty, ale i tak zwycięstwo gospodarzy było niezagrożone. KPR wygrał 23:17 i zapewnił sobie zwycięstwo w całym turnieju, Puchar Starosty Legionowskiego został w Legionowie.

Także dwie nagrody indywidualne trafiły do zawodników z Legionowa. Mikołaj Krekora został wybrany najlepszym bramkarzem, a Paweł Gawęcki najskuteczniejszym strzelcem. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Adam Pacześny z Piotrkowianina.

W kadrze KPR-u nie brakuje problemów zdrowotnych, ale trener liczy, że na początek rozgrywek ligowych zespół będzie wystarczająco dobrze przygotowany. Przed startem ligi zespół Roberta Lisa rozegra jeszcze jeden sparing. W czwartek (4 września) zmierzy się na wyjeździe z AZS AWF Biała Podlaska.

Pierwszy mecz o punkty KPR Legionowo rozegra w sobotę 13 września z MKS-em Poznań na wyjeździe. Tydzień później do Legionowa przyjedzie Piotrkowianin, a w trzeciej kolejce KPR czeka wyjazd do Warszawianki.