Znakomicie zaprezentował się na Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 – letnich Michał Perl. Pływak Delfina Legionowo zdobył swój pierwszy medal na zawodach tej rangi. Stanął na najniższym stopniu podium w wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym. Zakwalifikował się także do finału na 100 metrów stylem klasycznym, w którym zajął szóste miejsce.

W dniach 18-20 lipca na 50-metrowej pływalni w Drzonkowie rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 – letnich w ramach XX Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich. W zawodach wzięło udział 180 zawodników i zawodniczek, którzy zakwalifikowali się do finału tej najważniejszej imprezy dla młodych pływaków. Wśród nich był tylko jeden reprezentant UKS Delfin Legionowo. Michał Perl jednak zaznaczył swój udział bardzo dobrymi wysiepani.

Legionowianin startował w stylu klasycznym na dystansach 50 i 100 metrów. Pierwszego dnia rywalizowano na krótszym dystansie. W porannym bloku zawodów Michał osiągnął znakomity wynik i wszedł jako pierwszy do finału z czasem 0:29,30 sek. W finale jeszcze poprawił ten wynik. Uzyskał czas 28:95 (rekord życiowy) i zabrakło mu jedynie 0,27sek. do złotego medalu. Zdobył brązowy medal, pierwszy w swojej karierze.

Ostatniego dnia mistrzostw odbył się wyścig na 100m stylem klasycznym. Michał w porannym bloku uzyskał czas 1:05,74  i tym samym zakwalifikował się do finału na 6 pozycji. W popołudniowych finałach zawodnik ukończył wyścig również na tej samej pozycji co w eliminacjach, ale z lepszym czasem – 1:05,28.

Po zawodach Michał Perl powiedział

To były najbardziej udane Mistrzostwa Polski w mojej karierze. Zdobyłem swój pierwszy brązowy medal i jestem z tego dumny. Jest to dobry prognostyk na przyszły sezon, gdyż za rok będę już młodzieżowcem, co również oznacza dla mnie bardziej wymagających rywali. Teraz będę miał trochę czasu na odpoczynek, ale we wrześniu znowu zaczynam trenować i walczyć o coraz to lepsze wyniki.

Poprzedni artykułAwans Legionovii w Pucharze Polski
Następny artykułŚmierdzi śmiercią
Od 1994 dziennikarz sportowy. Współpracował z największymi dziennikami sportowymi w Polsce: Przeglądem Sportowym, katowickim Sportem, krakowskim Tempem. Był dziennikarzem Mazowieckiego Sport Expresu i współpracował z Dziennikiem Polska. Zajmuje się także promocją sportu młodzieżowego w Powiecie Legionowskim w Miesięczniku Młody Sportowiec. W Miejscowej od początku.