Trener Robert Pevnik kompletuje kadrę, która ma już niedługo podjąć walkę o punkty w drugiej lidze. Klub podpisał kontrakty z kolejnymi piłkarzami, a kilku następnych ma nadzieję, że zagwarantuje sobie miejsce w coraz bardziej kompletnej drużynie. Legionovia wygrała trzeci mecz kontrolny, tym razem pokonała Pilicę Białobrzegi 3:1. W sobotę (19.07) wyjazdowy mecz Pucharu Polski z MKS Trzebinia – Siersza.

W poprzednim tygodniu Legionovia podpisała kontrakty z Marcin Marcinkowskim, Pawłem Broniszewskim, Sebastianem Janusińskim, Michałem Kołodziejskim, Michałem Golińskim i Kamilem Tlagą. Klub pozyskał także pomocnika z Serbii, Lazara Pavića, Szymona Lewickiego, który półrocznym pobycie w Ząbkach wrócił do Legionowa. Nowym piłkarzem Legionovii będą także: Paweł Waśków (Pogoń Grodzisk Mazowiecki), Łukasz Kominiak (Raków Częstochowa), Jakub Cesarek (Bytovia) oraz Karol Ziąbski (Świt Nowy Dwór Mazowiecki).

We wtorek Legionovia zmierzyła się na własnym boisku z trzecioligową Pilicą Białobrzegi. Sparing zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1, a bramki dla zespołu trenera Robereta Pevnika zdobyli: Ivan Jovanović, Karol Ziąbski oraz Kirił Szrijetor.

W sobotę (19.07, godz. 1700) Legionovię czeka mecz w ramach rundy przedwstępnej Pucharu Polski z MKS Trzebinia-Siersza. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku beniaminka małopolsko-świętokrzyskiej trzeciej ligi.

Jeżeli legionowianie pokonają najbliższego rywala, to tydzień później (sob. 26.07) zagrają w rundzie wstępnej ze zwycięzcą meczu Olimpia Zambrów – Rozwój Katowice. Na ten termin jest zaplanowany także sparing z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. W przypadku awansu w Pucharze Polski, rywalizacja z Pogonią zostanie przeniesiona na niedzielę (27.07, godz. 1200).

Legionovia – Pilica Białobrzegi 3:1

Bramki dla Legionovii: Jovanović, Ziąbski, Szrijetor

Legionovia zagrała w składzie:

I połowa: Marcinkowski – Dankowski, Kominiak, Goliński, Kołodziejski – Broniszewski, Ziąbski, Wolski, Tlaga, Janusiński – Jovanović.

II połowa: Waśków – Goropevšek, Paradowski, Kovjenič, Sosnówka – Mišerda, Pavić, Karczmarczyk, Cesarek, Maciejewski – Szriejtor.