Już po raz siódmy na boiskach Jabłonny, Legionowa, Nieporętu i Wieliszewa samorządowcy z województwa mazowieckiego walczyli o tytuł najlepszej drużyny piłkarskiej. Mistrzem Mazowsza samorządowców w piłce nożnej w roku 2014 została dr4użyna z Karczewa, która w finale pokonała w rzutach karnych Zespół z Góry Kalwarii.

Pierwszego dnia 25 drużyn walczyło w grupach eliminacyjnych. Czwartkowe wyniki podzieliły drużyny na grupy walczące o miejsca końcowej klasyfikacji. O czołowe lokaty walczono w Legionowie. Wśród dziesięciu najlepszych znalazły się dwie drużyny z powiatu legionowskiego: Gaz-System z Rembelszczyzny i Gmina Serock.

Jednym z faworytów do czołowych miejsc, a nawet do końcowego zwycięstwa była drużyna z Serocka. Niestety, po bardzo wyrównanej walce w spotkaniach eliminacyjnych, Gmina Serock zagrała dopiero o siódme miejsce. Drużynie trenera Arkadiusza Siemińskiego zabrakło 1 pkt., żeby walczyć o miejsca medalowe. Niepowodzenie to spowodowało, że do spotkania z Powiatem Płońskim piłkarze z Serocka przystąpili bez wiary w sukces i przegrali 1:3.

W meczu o piąte miejsce Gaz-System Rembelszyzna wygrał 3:0 ze Starą Białą i został najlepszym zespołem z powiatu legionowskiego tegorocznej edycji Mazovia Cup. Trzecie miejsce, po zwycięstwie na Węgrowem zajął Nasielsk.

W finale zmierzyły się drużyny z Karczewa i Góry Kalwarii. Spotkanie rozgrywane było w bardzo trudnych warunkach. Mimo padającego silnego deszczu, rywalizacja stała na wysokim poziomie i w regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem remisowym 2:2. O zwycięstwie miały zadecydować rzuty karne. Jedenastki lepiej wykonywała drużyna z Karczewa i ona została zwycięzcą Mazovia Cup 2014.

Pozostałe drużyny reprezentujące powiat legionowski zajęły dalsze miejsca. Wieliszew ukończył turniej na 11 miejscu, Nieporęt był 13, Gmina Legionowo 14, Jabłonna 17, Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki z Zegrza 24, a Powiat Legionowski 25.

Organizatorzy przyznali także indywidualne nagrody. Najlepszym bramkarzem został wybrany Dariusz Niemiec z Karczewa, królem strzelców został Rafał Załoga z Nasielska. Nagrodę Fair Play otrzymało Centrum Szkolenia łączności i Informatyki.