W swoim ostatnim meczu w Superlidze, KPR Legionowo pokonał na wyjeździe Zagłębie Lubin 33:30. Zespół trenera Roberta Lisa rozegrał kolejny dobry mecz, ale forma przyszła za późno i w następnym sezonie legionowianie zagrają w pierwszej lidze. Los KPR-u podzieliła Gwardia Opole, a Piotrkowianin zagra w barażu o utrzymanie z Nielbą Wągrowiec.

KPR Legionowo stracił szanse na utrzymanie w Superlidze już trzy tygodnie temu, ale zawodnicy trenera Roberta Lisa zasłużyli swoją postawą na uznanie. Zespół z Legionowa ambitnie walczył w każdym meczu. Nie inaczej było w ostatniej kolejce w grupie spadkowej. W wyjazdowym spotkaniu przeciwko Zagłębiu, KPR zagrał bez najlepszego strzelca Witalija Titowa, ale ciężar gry wzięli na siebie inni gracze.

 

 

W Lubinie skutecznością zaimponował zwłaszcza prawoskrzydłowy Radosław Dzieniszewski, który aż osiem razy pokonał bramkarzy Zagłębia. Ale nie tylko jego skuteczność zadecydowała o zwycięstwie gości. Ciężar zdobywania bramek rozłożył się na cały zespół. Aż pięciu zawodników zanotowało po cztery trafienia.

KPR już w pierwszych minutach objął prowadzenie i nie oddał go do końca. Po pierwszej połowie goście prowadzili trzema bramkami (19:16). W drugiej połowie legionowianie wciąż nie pozwalali Zagłębiu na odrobienie strat. Gospodarze, co prawda, kilka razy zbliżali się na 1-2 bramki, ale wtedy KPR ponownie odskakiwał i pewnie wygrał 33:30.

W grupie spadkowej KPR zajął ostatnie miejsce, ale gdyby wziąć pod uwagę tylko sześć ostatnich kolejek, w których walczyły ze sobą drużyny tej grupy, to KPR okazuje się najlepszym zespołem spośród tego grona. Drużyna z Legionowa zdobyła 7 punktów, Zagłębie i Piotrkowianin po 6, a Gwardia 5 punktów. Niestety, straty z sezonu zasadniczego okazały się zbyt duże, aby je odrobić i w następnym sezonie legionowianie zagrają w pierwszej lidze. Ich los podzieliła Gwardia, a Piotrkowianin 21 i 25 maja zagra o utrzymanie z Nielbą Wągrowiec. Już na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek, utrzymanie w Superlidze zapewniło sobie Zagłębie Lubin.

MKS Zagłębie Lubin – KPR Legionowo 30:33 (16:19)

Zagłębie: Dudek, Kubiszewski – Rosiek 7, Stankiewicz 7, Szymyślik 4, Bartczak 2, Gumiński 2, Marciniak 2, Przybylski 2, Wolski 2, Kulenović 1, Kużdeba 1, Klinger, Starzyński, Woźniczka.

KPR: Zapora, Rybicki, Szałkucki – Dzieniszewski 8, Albin 4, Ciok 4, Gawęcki 4, Pomiankiewicz 4, Prątnicki 4, Kasprzak 2, Wolski 2, Bulej 1, Milewski, Wuszter.

 

Piłka ręczna. PGNiG Superliga.

Grupa spadkowa. Tabela końcowa.

28 kolejka (16 maja).

Zagłębie Lubin – KPR Legionowo 30:33 (16:19)

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – PE Gwardia Opole 30:29 (17:12)

9.

Zagłębie Lubin

21

10

1

17

792:889

10.

Piotrkowianin Piotrków T.

17

7

3

18

813:912

11.

PE Gwardia Opole

16

7

2

19

734:851

12.

KPR Legionowo

13

6

1

21

735:831

Zagłębie Lubin utrzymało się w Superlidze.

Piotrkowianin Piotrków Tryb. zagra w barażu o utrzymanie z Nielbą Wągrowiec (3 miejsce w I lidze).

Gwardia Opole i KPR Legionowo spadły do I ligi.

Poprzedni artykułAUTONOSTALGIA 2014
Następny artykułWystawa z miłości do kobiet
Od 1994 dziennikarz sportowy. Współpracował z największymi dziennikami sportowymi w Polsce: Przeglądem Sportowym, katowickim Sportem, krakowskim Tempem. Był dziennikarzem Mazowieckiego Sport Expresu i współpracował z Dziennikiem Polska. Zajmuje się także promocją sportu młodzieżowego w Powiecie Legionowskim w Miesięczniku Młody Sportowiec. W Miejscowej od początku.