KPR Legionowo w swoim ostatnim występie w Superlidze we własnej hali, pokonał Piotrkowianina 30:25. Gospodarze zaimponowali formą zwłaszcza na początku drugiej połowy oraz w końcówce meczu. W piątek 16 maja (godz. 1800) w Lubinie, KPR rozegra ostatni mecz w obecnym sezonie.

Trener Robert Lis zapowiadał, że chociaż KPR Legionowo nie ma już szans na utrzymanie, to zespół nie zamierza rozdawać punktów swoim rywalom i będzie walczył do końca. Kolejne mecze w grupie spadkowej pokazują, że nie była to deklaracja bez pokrycia.

W spotkaniu z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski w Arenie Legionowo, gospodarze walczyli o jak najlepszy wynik od początku do ostatnich sekund. Przez 20 minut pierwszej polowy mecz był bardzo wyrównany (9:9), ale seria błędów legionowian w ataku,w końcówce spowodowała , że po pierwszej połowie jednak prowadzili goście. Przez dziesięć minut do bramki gości trafili tylko Michał Prątnicki i tuż przed syreną kończącą pierwszą połowę Łukasz Wolski. Goście byli skuteczniejsi i zasłużenie wygrywali po trzydziestu minutach 16:11.

W drugiej części gospodarze szybko odrobili straty, a nawet wyszli na prowadzenie w 38 minucie (16:14). Dopiero wtedy obudzili się goście i przez długie minuty wynik oscylował kolo remisu. Finisz KPR-u był jednak prawdziwie nokautujący. W ostatnich dziesięciu minutach gospodarze zdobyli 9 bramek, na które rywale odpowiedzieli tylko czterema celnymi rzutami. W tym okresie gry wyróżnili się w ofensywie zwłaszcza kołowy Tomasz Kasprzak i najskuteczniejszy zawodnik zespołu z Legionowa, Kamil Ciok, który w ostatnich meczach został przestawiony z rozegrania na lewe skrzydło.

Legionowianie zasłużenie pokonali Piotrkowianina 30:25 i udanie pożegnali się ze swoimi kibicami w obecnym sezonie. W tabeli grupy spadkowej wiadomo już, że KPR w następnym sezonie zagra w pierwszej lidze, a Zagłębie Lubin zapewniło sobie utrzymanie. O tym, która drużyna podzieli los legionowian, a która będzie miała jeszcze szansę na utrzymanie w barażu z pierwszoligowcem, zadecyduje mecz w Piotrkowie Trybunalskim pomiędzy Piotrkowianinem i Gwardią Opole.

Na zakończenie swoich występów w Superlidze, KPR zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Mecz w Lubinie zostanie rozegrany w piątek 16 maja o godzinie 1800.

KPR Legionowo – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 30:25 (11:14)

KPR: Zapora, Szałkucki, Rybicki – Ciok 7, Kasprzak 6, Titow 5, Gawęcki 3, Pomiankiewicz 3, Wolski 3, Suliński 2, Dzieniszewski 1, Albin, Bulej, Milewski, Prątnicki.

Piotrkowianin: Ner – Trojanowski 11, Woynowski 4, Pilitowski 4, Daćko 2, Mróz 1, Pacześny 1, Rumniak 1, Swat 1, Stołowski, Różański, Pożarek.