Dwójka zawodników Delfina Legionowo wystartowała 3 i 4 maja w zawodach Grand Prix – Pucharu Polski, które odbyły się na pływalni Wodna Natura w Opolu. Dawid Szulich wygrał wyścigi na 50 i 100 m stylem klasycznym, a na 200 m zajął drugie miejsce. Michał Perl był trzeci na 50 m st. klasycznym, czwarty na 100 m st. klasycznym i szósty na 200 m st. klas. Szulich zajął drugie miejsce w klas punktowej seniorów, Perl był drugi klasyfikacji juniorów 17-18 lat.

Na opolskiej pływalni Wodna Natura, gdzie rozgrywano zawody Grand Prix – Pucharu Polski, wystartowało ponad trzystu zawodników z 51 klubów. Wśród czołowych polskich pływaków rywalizowało także dwóch zawodników Delfina Legionowo.

Dawid Szulich udowodnił, że obecnie jest najlepszym żabkarzem w Polsce. W swoim pierwszym starcie był bezkonkurencyjny w wyścigu na 50 metrów. Uzyskał czas 28,47 sek., zdecydowanie pokonując swoich rywali. Bardzo dobrze zaprezentował się w tym wyścigu także drugi pływak z Legionowa. Michał Perl minął metę jako trzeci i uzyskał czas 29,69 sek.

Tego samego dnia, popołudniu, zawodnicy rywalizowali na dystansie 100 metrów stylem klasycznym. Podobnie jak na krótszym dystansie, także i tu najlepszy był Dawid Szulich. Legionowianin wygrał z czasem 1:02, 82 i podobnie jak na 50 metrów, także zwyciężył bardzo pewnie. Michał Perl ukończył ten wyścig na szóstym miejscu, uzyskując czas 1:06,17.

W niedziele żabkarze ścigali się na 200 m. Po wyrównanej walce do ostatnich metrów, Szulich dopłynął na drugiej pozycji, przewając o 0,2 sekundy z mistrzem Polski na tym dystansie. Najlepszy zawodnik Delfina Legionowo uzyskał czas 2:17,09. Na szóstej miejscu wyścig ukończył Michał Perl uzyskując czas 2:30,70.

W klasyfikacji generalnej open, Dawid za swoje starty uzyskał 2422 punkty FINA i uplasował się tuż za najbardziej utytułowanym polskim pływakiem, Pawłem Korzeniowskim. Michał zgromadził 2011 punktów FINA i w kategorii 17-18 lat zajął również drugie miejsce.

Poprzedni artykuł9 medali ME zawodników Lotosu
Następny artykułKPR walczy do końca
Od 1994 dziennikarz sportowy. Współpracował z największymi dziennikami sportowymi w Polsce: Przeglądem Sportowym, katowickim Sportem, krakowskim Tempem. Był dziennikarzem Mazowieckiego Sport Expresu i współpracował z Dziennikiem Polska. Zajmuje się także promocją sportu młodzieżowego w Powiecie Legionowskim w Miesięczniku Młody Sportowiec. W Miejscowej od początku.