Zuchwała kradzież, pościg, staranowanie samochodu, a na koniec złapanie złodzieja.  Takie sceny rozegrały się w ubiegły czwartek (24 kwietnia) na terenie Jabłonny. Sprawca kradzieży został tymczasowo aresztowany.

Nieznany sprawca włamał się do jednego z domów na terenie Jabłonny i ukradł z niego biżuterię wartą ponad siedem tysięcy złotych. Długo się jednak łupem nie cieszył. Złodziej chwilę po kradzieży został bowiem przyłapany przez właścicieli domu.Poszkodowani błyskawicznie ruszyli za nim w pościg. Sprawca uciekając, próbował staranować ich samochód. Uciec mu się już jednak nie udało. Mężczyzna został zatrzymany i chwilę potem przekazany w ręce policjantów z komisariatu w Jabłonnie.

Zatrzymany to 34-letni mieszkaniec powiatu rawskiego, Jarosław L. Mężczyźnie postawiono trzy zarzuty kradzieży i zarzut uszkodzenia mienia. Jabłonowscy policjanci ustalili, że dwóch pozostałych kradzieży doszło w tym miesiącu na terenie Jabłonny i Nieporętu. Okazało się też, że Jarosław L. był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa. Wszystko więc wskazuje na to, że do zarzucanych mu czynów, mężczyzna mógł się dopuścić w warunkach recydywy.
    Na wniosek policjantów prowadzących tę sprawę, 34-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów.