Trwa znakomita passa Legionovii w rundzie wiosennej. Zespół trenera Marka Papszuna tym razem pokonał na wyjeździe 3:0 Garbarnię Kraków. Bramki dla gości zdobyli: Dawid Ryndak, Paweł Tomczyk i Maciej Goliński. Legionowianie zdobyli w rundzie wiosennej 17 punktów i awansowali na piąte miejsce w tabeli grupy wschodniej II ligi. W środę 23 kwietnia (godz. 1700) do Legionowa przyjadą Wigry Suwałki. Trzy dni później Legionovia zmierzy się na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg.

Sobotni mecz w Krakowie, na stadionie Hutnika, był bardzo ważny dla obydwu drużyn. Garbarnia musiała wygrać, aby zachować realne szanse na uratowanie się przed spadkiem, natomiast trzy punkty mogły dać Legionovii opuszczenie strefy spadkowej.

Ryndak otworzył wynik

Gospodarze przed tygodniem wygrali 1:0 w Pruszkowie, więc na pewno liczyli także na pokonanie u siebie drużyny z Legionowa. Wiosną jednak zdecydowanie lepiej spisuje się zespół trenera Marka Papszuna, który nie jeszcze przegrał po zimowej przerwie.

Od początku spotkania lepiej prezentowali się goście. Już w 4 minucie groźnie główkował Marek Lendzion. Później dwa razy blisko pokonania bramkarza Garbarni był Adam Czerkas. Gospodarze nie mieli tak dobrych okazji, ale także starali się atakować bramkę Mateusza Matrackiego.

Kiedy już zanosiło się, że do przerwy nie padnie żadna bramka, Antonio Calderon Vallejo popisał się wspaniałym technicznym podaniem do wbiegającego w pole karne Dawida Ryndaka. Pomocnik Legionovii pewnym strzałem tuż koło słupka pokonał Jakuba Sypniewskiego i goście objęli prowadzenie.

Pewne zwycięstwo

Po przerwie legionowianie nadal przeważali. W 63 minucie Ryndak mógł zdobyć druga bramkę dla gości, ale tym razem Sypniewski wygrał pojedynek ze skrzydłowym gości. Dziewięć minut później wspaniałym strzałem z rzutu wolnego popisał się Paweł Tomczyk. Piłka uderzona przez kapitana Legionovii wpadła tuż przy słupku i goście prowadzili już 2:0. W 75 minucie padła trzecia bramka dla gości. Piłkarze Garbarni zostali rozklepani we własnym polu karnym, a celnym uderzeniem głową akcję zakończył Maciej Goliński. Przy tym golu asystował Adam Czerkas.

Legionovia przeważała do końcowego gwizdka i gospodarze mogą być zadowoleni, że przegrali tylko 0:3, bo goście wypracowali sobie jeszcze kilka znakomitych okazji do podwyższenia wyniku. Najlepszych nie wykorzystali Paweł Broniszewski oraz Rafał Maciejewski.

Garbarnia Kraków – Legionovia 0:3 (0:1)

Bramki: Ryndak45, Tomczyk 72, Goliński 75.

Garbarnia: Sypniewski – Piszczek, Kowalski (46 M. Górecki), Pluta, Byrski – Kalemba, J. Górecki (76 Kokoszka), Kostrubała, Nowak, Siedlarz (86 Metz) – Ogar
Legionovia: Matracki – Goliński, Lendzion, Gurzęda, Pielak (88 Dankowski) – Ryndak (78 Wolski), Tomczyk, Romańczuk, Tlaga (87 Maciejewski), Czerkas (81 Broniszewski) – Calderon Vallejo.

Awans w tabeli

Od początku rundy wiosennej Legionovia spisuje się bardzo dobrze. Podopieczni trenera Marka Papszuna zdobyli w siedmiu meczach aż 17 punktów, najwięcej spośród wszystkich zespołów wschodniej grupy II ligi. O jeden punkt mniej zdobył wicelider z Tarnobrzega, a pierwsza w tabeli Pogoń Siedlce wiosną ugrał 14 punktów.

Pogoń za bezpieczną strefą tabeli w końcu się udała. Legionowianie po sobotnim zwycięstwie w Krakowie awansowali na piąte miejsce. Do trzecich w tabeli Wigier tracą tylko dwa punkty. Dystans dzielący Legionovię do miejsca dającego awans do pierwszej ligi wydaje się wciąż duży, bo Siarka ma na kocie o dziewięć punktów więcej, ale już za kilka dni sytuacja w tabeli może się bardzo zmienić.

W środę 23 kwietnia (godz. 1700) beniaminek z Legionowa podejmie Wigry Suwałki, natomiast trzy dni później, w sobotę 26 kwietnia zagra na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg. Nikt nie wątpi, że w obecnej dyspozycji stać legionowian na zdobycie kompletu punktów w tych spotkaniach. Gdyby tak się stało, to do końca sezonu mogłoby się jeszcze sporo zmienić z czołówce tabeli.

Nie można jednak popadać w hurraoptymizm, bo chociaż w rundzie wiosennej Legionovia spisuje się znakomicie, to wciąż nie może być pewna utrzymania i ma tylko trzy punkty przewagi nad strefa spadkową.

Do zakończenia sezonu pozostało do rozegrania dziewięć kolejek. Końcówka ligi zapowiada się bardzo emocjonująco, ponieważ tabela jest bardzo spłaszczona.