Piłkarze Legionovii bardzo dobrze spisują się w rundzie wiosennej. W 24 kolejce pokonali na własnym boisku Stal ze Stalowej Woli 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w 45 minucie Marek Lendzion. Następny mecz Legionovia rozegra w piątek 18 kwietnia (godz. 1800) z Garbarnią Kraków na wyjeździe.

Gospodarze przystępowali do meczu ze Stalą Stalowa Wola jako niepokonana drużyna w rundzie wiosennej. W dotychczasowych pięciu spotkaniach, zespół trenera Marka Papszuna trzy razy wygrywał i dwa razy remisował. Warto dodać, że aż cztery razy legionowianie walczyli o punkty na wyjeździe.

Mecz ze Stalą mógł się rozpocząć znakomicie dla gospodarzy, bo już w trzeciej minucie znakomitej okazji na zdobycie bramki nie wykorzystał Paweł Wolski. Goście nie zamierzali się wyłącznie bronić i także bliscy byli pokonania Mateusza Matrackiego. W jednej z sytuacji bramkarza wyręczył jeden z obrońców, który wybił piłkę zmierzająca do siatki. W pierwszej połowie przewagę miała Legionovia, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe.

Wydawało się, że w tej części kibice bramek nie zobaczą, ale w trzeciej doliczonej minucie znakomita akcją indywidualna popisał się Antonio Calderon Vallejo. Hiszpan podał piłkę do wbiegającego w pole karne Marka Lendziona, a obrońca Legionovii uderzeniem w długi róg pokonał Dawida Wołoszyna.

Po przerwie goście zagrali bardziej ofensywnie. Legionowianie wzmocnili defensywę i liczyli na powodzenie w kontratakach. Mimo kilku okazji strzeleckich z obydwu stron, więcej bramek nie padło i Legionovia pokonała Stal 1:0.

O ile piłkarze stworzyli całkiem ciekawe widowisko, to sędzia Andrzej Chudy z Zabrza swoimi decyzjami tylko wprowadzał nerwowość w obu zespołach i na ławkach rezerwowych.

Punkty zdobyte w sobotnim meczu nie dały jeszcze Legionovii upragnionego miejsca nad strefa spadkową, ale są już bardzo blisko tego celu. Podopieczni Marka Papszuna zajmują aktualnie dziesiąte miejsce, ale wyprzedzająca ich Wisła Puławy ma tyle samo punktów, a Stal Mielec i Znicz Pruszków zgromadziły zaledwie o jeden punkt więcej.

Legionovia zdobyła wiosną 14 punktów w sześciu spotkaniach, najwięcej ze wszystkich drużyn grupy wschodniej II ligi. Lider z Tarnobrzega zdobył o jeden punkt mniej a Olimpia Elbląg i Pogoń Siedlce zgromadziły po 11 punktów.

W 25 kolejce zespół Marka Papszuna zmierzy się na wyjeździe z Garbarnią Kraków. Spotkanie to zostanie rozegrane w piątek 18 kwietnia o godz. 1800, na stadionie Hutnika Kraków.

Legionovia – Stal Stalowa Wola 1:0 (1:0)

Bramka: Lendzion 45+3

Legionovia: Matracki – Goliński, Lendzion, Gurzęda, Karaszewski (19 Tlaga) – Calderon (68 Janusiński), Tomczyk, Romańczuk, Wolski (88 Dankowski) – Stańczyk (59 Ryndak), Czerkas.

Stal: Wołoszyn – Czarny, Reiman, Żmuda, Sikorski – Łanucha (60 Juda), Bartkiewicz, Fabianowski, Argasiński, Kachniarz (63 Płonka), Mikołajczyk.

Piłka nożna. II liga. Grupa wschodnia.

24 kolejka (12-13 kwietnia). LegionoviaStal Stalowa Wola 1:0 (Marek Lendzion 45), Radomiak RadomŚwit Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (Karol Drwęcki 90 (s), Znicz PruszkówGarbarnia Kraków 0:1 (Paweł Nowak 38), Wisła PuławyPogoń Siedlce 0:1 (Cezary Demianiuk 43), Pelikan ŁowiczOlimpia Zambrów 2:2 (Adrian Świątek 47, Patryk Bojańczyk 78 – Michał Hryszko 60, Michał Steć 87 (k), Olimpia ElblągWigry Suwałki 0:0, Stal MielecSiarka Tarnobrzeg 1:1 (Łukasz Nadolski 15 (s) – Marcin Figiel 32), Motor LublinConcordia Elbląg 1:1 (Maciej Tataj 76 – Shōtarō Okada 44), Limanovia LimanowaStal Rzeszów 2:1 (Damian Majcher 2, Arkadiusz Serafin 47 – Łukasz Jamróz 65).