W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego, KPR Legionowo przegrał na wyjeździe Gaz-System Pogonią Szczecin 29:31. Zespół z Legionowa bliski był zdobycia jednego punktu, ale w ostatniej minucie Tomasz Pomiankiewicz nie wykorzystał rzutu karnego. KPR przystąpi do play-out ze strata pięciu punktów do miejsca barażowego.

Seria porażek spowodowała, że KPR przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej zajmował ostatnie miejsce w tabeli Superligi i miał aż pięć punktów straty do wyprzedzających go Piotrkowianina i Gwardii Opole. Aby zmniejszyć ten dystans i zwiększyć szansę na zajęcie miejsca barażowego, legionowianie musieli powalczyć o zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin, która ostatnio pogubiła trochę punktów. Sytuacja kadrowa zespołu ze Szczecina poprawiła się trochę i zdecydowanymi faworytami sobotniego meczu byli gospodarze.

KPR od początku grał bardzo ambitnie i w 18 minucie prowadził jedną bramką (9:8). Gospodarze zdołali odzyskać prowadzenie, ale dopiero podwójna kara dla graczy z Legionowa pozwoliła im na powiększenie przewagi do trzech goli po trzydziestu minutach (17:14).

W drugiej połowie goście długo gonili wynik. Udało się to dopiero na sześć minut przed końcem spotkania. Na minutę przed końcem wciąż był remis. Gospodarze zdobyli bramkę dającą im prowadzenie, ale sędziwie podyktowali rzut karny dla KPR-u. Bardzo dobrze grający i do tej pory skuteczny Tomasz Pomiankiewicz nie zdołał jednak pokonać bramkarza Pogoni. Ostatnia bramka Pogoni nie miała już większego znaczenia. Legionowianie przegrali 29:31, ale zasłużyli na pochwałę za sobotni występ w Szczecinie.

KPR zajął ostatnie miejsce w tabeli PGNiG Superligi po rundzie zasadniczej. Ma aż pięć punktów straty do wyprzedzających go Piotrkowianina i Gwardii Opole. Aby zagrać w barażu o utrzymanie, legionowianie musza wyprzedzić dwie drużyny. Teoretycznie jest to możliwe, bo do zdobycia w rywalizacji z trójka wyprzedzających ją drużyn jest do zdobycia 12 punktów.

Gaz-System Pogoń Szczecin – KPR Legionowo 31:29 (17:14)

Pogoń: Matkowski, Stojković – Konitz 9, Zydroń 5, Bruna 4, Wardziński 4, Zaremba 4, Jedziniak 2, Marković 2, Gierak 1, Biały, Krupa,Walczak.
KPR: Zapora, Szałkucki – Pomiankiewicz 8, Prątnicki 6, Bałwas 4, Milewski 3, Titow 3, Dzieniszewski 2, Bulej 1, Suliński 1, Wolski 1, Albin, Wuszter.

Piłka ręczna. PGNiG Superliga.

22 kolejka (25-29 marca). Gaz-System Pogoń Szczecin – KPR Legionowo 31:29 (17:13), KS Vive Targi Kielce – PE Gwardia Opole 42:19 (19:12), MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. – Górnik Zabrze 33:40 (17:18), MKS Zagłębie Lubin – KS SPR Chrobry Głogów 30:28 (14:15), KS Azoty-Puławy – PGE Stal Mielec 25:28 (15:12), Orlen Wisła Płock – MMTS Kwidzyn.