Jak wynika z informacji portalu nieruchomości Domy.pl, legionowski rynek wtórny obfituje raczej w propozycje sprzedaży małych domów – budynki mieszkalne o powierzchni do 200 m² stanowią dwie trzecie wszystkich propozycji sprzedaży. Średnia cena domu w Legionowie to 724 tys. zł i 4 tys. zł za metr kwadratowy.

Domy o wielkości od 100 do 150 m² są najdroższe w przeliczeniu na metry kwadratowe: uśredniona stawka wynosi 4,4 tys. zł. Warto zwrócić uwagę, że im większy dom chcemy kupić, na tym niższą cenę za metr kwadratowy możemy liczyć. Przeciętna stawka za budynek tej wielkości to 551 tys. zł. Najtańsze domy kupimy już od 270 tys. zł, za najdroższe będziemy musieli zapłacić do 1,2 mln zł.

 

Budynki o metrażu od 151 m² do 200 m² to największa liczebnie grupa ofert na legionowskim rynku wtórnym. Z tego powodu jest ona bardzo różnorodna. Stawki zaczynają się od 295 tys. zł wraz z domami potrzebującymi kapitalnego remontu. Za nieco wyższą kwotę, mniej więcej od 500 tys. zł, kupimy budynek nowy i nowoczesny, ale w stanie surowym. Przeglądając oferty, trafimy między innymi na kilkudziesięcioletnie domy wolnostojące, zadbane i w dobrym stanie, nowe bliźniaki, potrzebujące wykończenia, albo domy w idealnym stanie, lecz usytuowane w nieatrakcyjnych częściach miasta, aż dojdziemy do posiadłości z niebanalną architekturą i interesującym położeniem, kosztujących do 1,7 mln zł. Średnia cena w tej grupie wynosi 695 tys. zł przy 3,9 tys. zł za metr kwadratowy.

Szukający wymarzonych czterech kątów pośród budynków o wielkości 201-250 m² mają już znacznie mniejszy wybór. Ceny kształtują się tu od 375 tys. zł do 2 mln zł. Najtańsze budynki odznaczają się między innymi dość dużymi działkami; inną ich cechą wspólną jest, jak łatwo przypuszczać, stan surowy, otwarty lub zamknięty. Jeśli naszym wymaganiem jest dom od razu gotowy do zamieszkania, na pewno znajdziemy coś dla siebie wśród ofert droższych domów. Co ciekawe, najdroższa nieruchomość w tej grupie nie jest luksusową willą – jej cena wynika raczej z przystosowania do prowadzenia różnorakiej działalności usługowej. Przeciętna stawka to 832 tys. zł i 3,7 tys. zł za metr kwadratowy.

Gmachy o powierzchni od 251 m² do 300 m² stanowią najmniejszą grupę ofert w Legionowie. Ceny zaczynają się od 380 tys. zł, a kończą na 1,7 mln zł, przy czym niewiele znajdziemy tu domów potrzebujących dodatkowych nakładów finansowych. Po budynkach tej wielkości można by się spodziewać, że powszechnie umożliwiają prowadzenie działalności gospodarczej, jednak nic podobnego – znajdziemy tu stosunkowo niewiele takich ofert. Najbardziej zadowoleni mogą być potencjalni nabywcy domu jednorodzinnego, położonego wśród drzew, niedaleko lasu, z dobrym dojazdem do infrastruktury miejskiej. Średnia cena za nieruchomość wynosi tu 975 tys. zł przy 3,5 tys. zł za metr kwadratowy.

 

2 KOMENTARZE

  1. Tak zgadza sie ten Pajac jest oszustem!!!

    Wziął ode mnie 800 zł za naprawe pralki i zmywarki i zaginał!!!

    Nie polecam.

  2. Oszust z Legionowa – Maciej Ciesielski AGD RTV ! Ciesielski to znany policji z Legionowa oszust. Miał już kilka spraw o oszustwa budowlane i oszustwa przy produkcji mebli – każda oszukana przez niego osoba powinna więc złożyć zawiadomienie na policji lub w prokuraturze. Ma też na koncie wyrok sądowy, będzie miał jeszcze jedną sprawę/wyrok i pójdzie siedzieć. Ciesielski to życiowy nieudacznik, który utrzymuje się z oszustw – zawsze pierwsza rzecz którą chce od ludzi to pieniądze/zaliczka, potem kombinuje. Ponieważ ludzie nie dają już oszustowi budowlanemu zleceń, teraz ma RTV i AGD. Sprzedaje też lichwiarsko samochody. By uniknąć komorników, wszystko co ma zapisuje na swoją konkubinę i jej matkę przy ulicy Sobieskiego 87A w Legionowie. Jego oficjalna działalność to: M.C. Foto Maciej Ciesielski, ul. Sobieskiego 87 A, 05-120 Legionowo, NIP: 7581201955. Na te dane wystawia faktury. Jego tel.: 603 631 155 Poniżej opinia oszukanej przez Ciesielskiego osoby: „Uwaga na firmę Macieja Ciesielskiego z Legionowa świadczącą usługi z zakresu napraw sprzętu AGD\RTV. W maju 2012 r. p. Ciesielski podjął się przeczyszczenia zmywarki do naczyń. Pobrał za usługę 300 zł. Na drugi dzień przywiózł zmywarkę, która po podłączeniu do prądu… spaliła się. Pan Ciesielski zabrał ponownie zmywarkę i więcej jej nie widzieliśmy. Mydlił nam oczy od maja 2012 roku obietnicami naprawy popsutego przez siebie sprzętu, podsuwał do podpisania pisma, że niby innym model zmywarki oddaliśmy mu do naprawy, proponował ugody, ale z żadnej z nich nie wywiązał się. Zdecydowanie nie polecam i radzę trzymać się od tego człowieka z daleka. W Internecie jest wiele opinii świadczących o tym jak człowiek ten wykorzystuje naiwność ludzką” Ciesielski dużo ludzi oszukał na produkcji mebli i remontach mieszkań. Ma jeden wyrok wydany przez sąd w Legionowie za oszustwo na kobiecie z Warszawy i miał sprawy za niepłacenie swoim najemnym pracownikom. Ciesielski oszukuje teraz ludzi na usługach AGD i RTV, o których nie ma większego pojęcia – bo musi się z czego utrzymywać, a legalna i uczciwa praca go nie interesuje, bo woli łatwe pieniądze.

Comments are closed.