Zmiany, zmiany zmiany… – akurat do nich pasażerowie poruszający się koleją powinni być przyzwyczajeni. Inna sprawa, że choć w zamierzeniu są lepsze, wcześniej trzeba się trochę pomęczyć. Nie inaczej będzie pewnie i tym razem. 

W związku z remontem torów dalekobieżnych mostu średnicowego w Warszawie linię SKM S3 wycofano z mostu, a także z Wieliszewa i podzielono na dwie linie:
– S3 – Warszawa Centralna – Warszawa Lotnisko Chopina
– S30 – Warszawa Wschodnia – Legionowo/Legionowo Piaski.
Linia S30 kursuje tylko w dni robocze. Kursy wydłużone do stacji Legionowo Piaski są realizowane w godzinach szczytu komunikacyjnego. W zamian korzystający ze stacji Wieliszew i Michałów-Reginów mają do dyspozycji pociągi SKM linii S9, które kursują przez cały tydzień w relacji: Wieliszew – Legionowo – Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia, peron 8.

Lotniskowe pociągi Kolei Mazowieckich z Modlina kursują w relacji skróconej do W-wy Wschodniej. Pasażerowie chcący dojechać do stacji kolejowych położonych w południowych dzielnicach stolicy będą mieli do dyspozycji:
– linię SKM S9 z przesiadką na Dworcu Gdańskim do metra lub tramwajów dojeżdżających do Dworca Centralnego, z którego odjeżdżają pociągi SKM S3
– linię SKM S9 i pociągi Kolei Mazowieckich z przesiadką na Dworcu Zachodnim (peron 8) do pociągów linii SKM S3 i pociągów Kolei Mazowieckich kursujących linią radomską (odjazdy z peronów3-6)                                                                                                                              – linię SKM S30 z przesiadką na Dworcu Wschodnim do pociągów SKM S2 i pociągów Kolei Mazowieckich kursujących linią radomską.