Trener Marek Papszun wzmacnia kadrę Legionovii i realizuje plan przygotowań do rundy wiosennej. Mimo ciężkiej pracy, jaką zawodnicy wkładają w treningi, zespół nieźle prezentuje się w grach kontrolnych, w których odniósł komplet zwycięstw. W najbliższy piątek Legionovia zagra w Olsztynie ostatni sparing przed wyjazdem na mecz ligowy ze Stalą Mielec. Z drużyny odeszło dziesięciu piłkarzy, a w ich miejsce pozyskano sześciu nowych.

Już tylko najstarsi kibice Legionovii pamiętają, kiedy pierwsza drużyna miała okazję przygotowywać się na wyjazdowym obozie. Tym razem udało się wyjechać na osiem dni do Olecka, gdzie zespół mógł spokojnie wykonać pracę, którą w Legionowie nie byłoby łatwo zrealizować. Poza tym, zespół mógł się zintegrować, co także jest ważne, bo w kadrze pierwszej drużyny nastąpiły ogromne zmiany.

Zmiany w kadrze

Klub opuściło aż dziesięciu piłkarzy, a w ich miejsce pozyskano sześciu. Największe zmiany nastąpiły w linii ataku. Odeszło trzech napastników: Szymon Lewicki, Michał Złotkowski oraz Jakub Bojas. W ich miejsce przyszły doświadczeniu Adam Czerkas i Marcin Stańczyk. W rundzie jesiennej Czerkas grający w Pogoni Siedlce dał się mocno we znaki obrońcom Legionovii i tym występem na pewno zwrócił na siebie uwagę trenera Marka Papszuna. Marcina Stańczyka trener Legionovii obserwował już od dawna i chciał go ściągnąć do Legionowa, co udało się w obecnym oknie transferowym.

Ogromnym wzmocnieniem ofensywy powinien być Antonio Calderon Vallejo. Hiszpan imponuje techniką i wypracowuje swoim kolegom wiele okazji strzeleckich, popisując się nieszablonowymi zagraniami oraz dryblingami. Jeżeli w lidze zaprezentuje podobną formę, jaką demonstrował w sparingach, to Legionovia będzie miała z jego gry wiele pożytku.

Drużyna Marka Papszuna rozeg5rała w trakcie zimowych przygotowań dziewięć meczów kontrolnych. Wszystkie wygrała, prezentując w nich niezłą formę. Oczywiście wyniki sparingów nie są najważniejsze, ale zawsze lepiej jest je wygrywać niż przegrywać. A trzeba zaznaczyć, że wśród zimowych rywali było kilka mocnych zespołów. Cieszy zwłaszcza zwycięstwo nad pierwszoligowym Dolcanem Ząbki. Legionowianie pokonali 3:1 piątą drużynę zaplecza Ekstraklasy.

Ostatnie sparingi przed ligą

Po powrocie ze zgrupowania w Olecku beniaminek drugiej ligi rozegrał cztery mecze. W środę 19 lutego legionowianie najpierw pokonali 2:1 Bzurę Chodaków, a następnie ograli 3:2 Huragan Wołomin. Trzy dni później do Legionowa przyjechał Start Otwock. Goście byli tylko tłem dla podopiecznych Marka Papszuna. W każdej połowie gospodarze strzelili po trzy bramki, a mieli kilka okazji do strzelenia kolejnych. Bardzo ładne bramki zdobyli po przerwie Antonio Calderon, Konrad Karaszewski i Marek Lendzion. Trzej zawodnicy popisali się znakomitymi uderzenia spoza pola karnego, przy których bramkarz Startu nie był w stanie skutecznie interweniować.

Dwa ostatnie z planowanych sparingów zostały trochę przyspieszone. Mecz z Pogonią grodzisk, zamiast w środę, odbył się we wtorek. Legionovia wygrała 2:1, a bramki dla zwycięzców zdobyli Paweł Wolski i Dawid Ryndak, który jako ostatni wzmocnił kadrę Legionovii.

Przed startem ligi legionowianie rozegrają jeszcze jeden mecz sparingowy. W piątek 28 lutego o godz. 1500, zmierzą się w Olsztynie z pierwszoligowym Stomilem. Trener zapewne będzie chciał w tym spotkaniu wystawić jedenastkę szykowaną na pierwszy mecz ligowy. Okazja jest bardzo dobra, bo przeciwnik wymagający i zweryfikuje wcześniejsze wyniki Legionovii.

Legionovia rozpocznie walkę o punkty niedzielę 9 marca (godz. 1700) meczem wyjazdowym ze Stalą Mielec. W następnej kolejce(15 marca, godz. 1600) ekipa Marka Papszuna uda się do Elbląga na spotkanie z Olimpią. W rundzie jesiennej obydwie te drużyny wygrały w Legionovię po 2:1 i będzie okazja do rewanżu.

Kibice dopiero 22 marca będą mieli okazję obejrzeć drużynę w Legionowie. O godzinie 1500 legionowianie zagrają ze Zniczem Pruszków, z którym wygrali jesienią 1:0, a w zimowym sparingu także okazali się lepsi od zespołu z Pruszkowa, pokonując go 3:2.

 

Sparingi KS Legionovia

18.01 Legionovia – Dąb Wieliszew 5:1

Bramki: Calderon 2, Mravec, Brasen, Janusiński – Zawadzki

25.01 Znicz Pruszków – Legionovia 2:3

Bramki: Stańczyk, Tomczyk, Romańczuk

01.02 Legionovia – Dolcan Ząbki (Warszawa, stadion Ursusa) 3:1

Bramki: Zembrowski 73 k – Stańczyk 43 k, testowany, Czerkas 59

08.02 Świt Nowy Dwór Maz. – Legionovia 0:1

Bramka: Stańczyk

12.02 Legionovia – Rominta Gołdap (Olecko) 1:3

19.02 Legionovia – Bzura Chodaków 2:1

Bramki: Janusiński 41, gracz testowany 85

19.02 Legionovia – Huragan Wołomin 3:2

Bramki: Czerkas, Stańczyk, Calderon – Dadacz, Mańko

22.02 Legionovia – Start Otwock 6:0

Bramki: Janusiński 7, 30, zawodnik testowany 21, Calderón 53, Karaszewski 67, Lendzion 88

25.02 Legionovia – Pogoń Grodzisk Maz. 2:1

Bramki: Wolski 44, Ryndak 60

28.02 – Stomil Olsztyn (Olsztyn)