Piłkarze Legionovii wygrali kolejny sparing. Pokonali Świt Nowy Dwór Mazowiecki na jego boisku 1:0. Bramkę dla zespołu trenera Marka Papszuna zdobył pozyskany z Targówka Marcin Stańczyk. Legionovia po meczu nie wróciła do Legionowa, ale udała się na tygodniowe zgrupowanie do Olecka.

Bardzo dobrze spisuje się drużyna drugoligowej Legionovii w zimowych sparingach. W czwartym meczu kontrolnym, piłkarze trenera Marka Papszuna odnieśli czwarte zwycięstwo. W piątkowym spotkaniu ze Świtem w Nowym Dworze Mazowieckim, legionowianie wygrali 1:0, a zwycięską bramkę dla gości zdobył Marcin Stańczyk, napastnik pozyskany z GKP Targówek.

Legionovia ma bardzo dobry bilans dotychczasowych gier kontrolnych. Wygrała cztery mecze, zdobywając 12 bramek i straciła 4. Poza Dębem Wieliszew, który występuje w lidze okręgowej, zespół Marka Papszuna miał mocnych przeciwników. Okazał się lepszy od pierwszoligowego Dolcanu Ząbki oraz od drugoligowych Znicza i Świtu.

Po mecz w Nowym Dworze Mazowieckim, Legionovia udała się na obóz do Olecka, gdzie będzie przebywała do 14 lutego. W trakcie zgrupowania, drużyna Marka Papszuna rozegra sparing z Romintą Gołdap.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Legionovia Legionowo 0:1

Bramka: Stańczyk 29

Świt: Domżał – Szabat (70 Bramowicz), Drwęcki, Melao(46 Krzymiński), Nowotka (46 Kamiński) – Kiwała (46 Szczepański), Smolović (46 Tkaczuk), Imiela (70 Olszewski), Szuprytowski (65 Santana) – Zawiska (65 Adamski), Melon (46 Ziąbski).

Legionovia: I połowa: Rybicki – Goliński, Lendzion, Gurzęda, Kołodziejski (testowany – Ruch Chorzów), Tomczyk, Romańczuk, Calderon, Stańczyk, Karaszewski (Wolski 30), Czerkas. II połowa: Matracki – Hrynkiewicz, zawodnik testowany, Dankowski, Pielak, Witak, Broniszewski, Romańczuk, Wolski, Calderon, Kozłowski.