Judocy Legionowskiego Towarzystwa Sportowego rozpoczęli nowy sezon udziałem w Mistrzostwach Milanówka. W turnieju wystartowało ośmiu zawodników legionowskiego klubu. Na podium stawali: Oliwia Kuźmińska, Olimpia Walasiewicz, Bartek Więckowski, Adam Walasiewicz i Maciej Dębski. W lutym młodzi judocy wyjadą na obóz do Zakopanego.

W kategorii wiekowej 7-8 lat, wystartowało troje zawodników LTS-u pod opieką trenerki Madleny Kratiuk. Bardzo dzielnie walczyła o zwycięstwo w zawodach Oliwia Kuźmińska, ale ostatecznie musiała zadowolić się drugim miejscem w kategorii do 26 kg. Jej wynik należy uznać za ogromny sukces, ponieważ rywalizowała z chłopcami, gdyż do tej kategorii nie zgłosiły się inne zawodniczki.

Znakomicie radził sobie w walkach eliminacyjnych w wadze do 20 kg Bartek Więckowski, który wygrał cztery kolejne walki. Były to zwycięstwa wielkim stylu, bo jego walki kończyły się rzutem i trzymaniem. W finale chyba zabrakło mu już trochę sił, bo nie dał rady swojemu przeciwnikowi i zakończył udział w zawodach w Milanówku na drugim miejscu.

Debiutantem w tak poważnych zawodach był najmłodszy zawodnik LTS-u, Adam Walasiewicz, walczący w kategorii do 35 kg. Debiutant także zdobył srebrny medal. Także na drugim miejscu turniej ukończyła jego siostra Olimpia, która rywalizowała w wadze do 45 kg.

Trudne zadanie czekało Jana Rzeczkowskiego w kat. do 39 kg, ponieważ jego kategoria była jedną z najliczniej obsadzonych. trzy wygrane pojedynki wystarczyły do zajęcia piątego miejsca. W grupie młodzików zaprezentował się Michał Zbysiński. W kategorii do 46 kg zajął piąte miejsce.

Najstarsi zawodnicy mistrzostw, juniorzy młodsi, rywalizowali jako ostatni. W tej grupie wystartowało dwóch podopiecznych trenerów Anny i Jacka Kuźmińskich. Maciej Dębski i Dawid Więckowski rywalizowali w tej samej kategorii wagowej do 66 kg. Walczyli w dwóch innych grupach, ale losy turnieju tak się potoczyły, że obaj spotkali się w bratobójczej walce o trzecie miejsce. Walka była bardzo zacięta i zarówno Dawid jak i Maciek byli blisko odniesienia zwycięstwa przed upływem regulaminowego czasu. Nieznaczną przewagę na Yuko zdobył Maciej Dębski i on ostatecznie zdobył brązowy medal. Dawid został sklasyfikowany na piątym miejscu.

Sezon został rozpoczęty wyjątkowo udanie. Jest więc szansa, że dalsza część sezonu będzie co najmniej tak samo udana. W połowie lutego zawodnicy Legionowskiego Towarzystwa Sportowego jadą na obóz do Zakopanego, gdzie będą mieli doskonałe warunki do doskonalenia swoich umiejętności.

Poprzedni artykułPani wójt jedzie po bandzie
Następny artykułWygrali i pojechali do Olecka
Od 1994 dziennikarz sportowy. Współpracował z największymi dziennikami sportowymi w Polsce: Przeglądem Sportowym, katowickim Sportem, krakowskim Tempem. Był dziennikarzem Mazowieckiego Sport Expresu i współpracował z Dziennikiem Polska. Zajmuje się także promocją sportu młodzieżowego w Powiecie Legionowskim w Miesięczniku Młody Sportowiec. W Miejscowej od początku.