Grand Prix Legionowa W pływaniu ma już bardzo długą historię i zyskały sobie znakomita markę w klubach nie tylko mazowieckich. Legionowskie zawody są jedną z pierwszych tego typu na początku roku i są bardzo dobrym sprawdzianem przed ogólnopolskimi zawodami. Bardzo dobrze na tle wymagających rywali zaprezentowali się reprezentanci gospodarzy. Na najwyższym stopniu podium stawali: Joanna Żbikowska, Anna Kalisiak, Aleks Strzeszewski, Igor Szulich i Michał Perl.

Tradycyjnie już, w drugą niedzielę stycznia, basen przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie zapełnił się młodymi pływakami. Zawody, których głównym organizatorem jest UKS Delfin, cieszą się ogromnym zainteresowaniem klubów nie tylko mazowieckich. W tegorocznej Grand Prix wystartowało aż 218 zawodników reprezentujących 25 klubów.

Wśród startujących było 45 dzieci z Legionowa, czyli praktycznie wszyscy zawodnicy trenujący w Delfinie. trzeba przyznać, że na początku roku zaprezentowali bardzo wysoką formę, która wróży udane występy w kolejnych zawodach, które już niedługo będą ich czekały.

Zawody wspierają liczni sponsorzy prywatni, ale nie mogłyby się odbywać bez wsparcia władz miejskich. Przyjęcie tak dużej liczby gości jest dużym wyzwaniem, bo warunki w Zespole Szkół nr 2 nie są komfortowe. Obiekt nie był przewidziany do organizacji takich dużych zawodów pływackich i dlatego też należą się ogromne brawa organizatorom, że potrafią tak sprawnie przeprowadzić imprezę. Warto powiedzieć, że chętnych do starty w Legionowie było znacznie więcej, ale gospodarze musieli odmówić części chętnych, bo obiekt i tak już pękał w szwach.

Dla zawodników Delfina, Grand Prix Legionowa jest znakomitą okazją, do sprawdzenia swojej formy na początku sezonu w rywalizacji z bardzo wymagającymi pływakami na obiekcie, na którym na co dzień trenują. Gospodarzom nie wypada być tylko tłem dla gości. Trener Rafał Perl przed zawodami liczył na bardzo dobre występy kilku reprezentantów klubu, którzy przygotowują się do występów w Zimowych Mistrzostwach Polski.

Faworyci gospodarzy nie zawiedli. Zawodnicy z Legionowa zdobyli 16 medali, w tym 6 złotych, siedem srebrnych i 3 brązowe. W klasyfikacji medalowej Delfin zajął drugie miejsce.

Pierwsze miejsca w swoich wyścigach zajęli: Joanna Żbikowska na 100 metrów stylem klasycznym oraz na 50 metrów stylem motylkowym, Anna Kalisiak zdobyła złoty medal na dystansie 100 metrów stylem zmiennym, Aleks Strzeszewski okazał się najszybszy w wyścigu na 100 m stylem dowolnym i uzyskał drugi czas na 50 m stylem dowolnym.

Igor Szulich zajął pierwsze miejsce na 100 metrów stylem klasycznym i był czwarty na 100 metrów stylem zmiennym.

Pierwsze miejsce i na 100 m stylem klasycznym i drugie na 100 m stylem zmiennym zajął Michał Perl.

Inga Kamińska zajęła drugie miejsce na 50 m stylem dowolnym oraz trzecie na 100 m stylem zmiennym. Także dwa drugie miejsca zajęła Dominika czajka, a Barbara Serafin swoje wyścigi ukończyła na miejscu drugim i piątym. Takimi samymi osiągnięciami może pochwalić się także Natalia Makowska, a Adrian Kaczmarczyk ukończył zawody z miejscem drugim i szóstym.

Blisko podium byli również: Emilia Piaseczna, Julia Kalinowska, Jasmina Khan, Marta Chudorlińska i Bartek Wierzchoń. Większość młodych pływaków z Legionowa ustanowiło nowe rekordy życiowe.

Zmagania młodszych kolegów obserwował najlepszy zawodnik legionowskiego klubu, wielokrotny mistrz Polski i aktualnie najlepszy żabkarz w Polsce – Dawid Szulich. Olimpijczyk z Legionowa stawia sobie na obecny rok bardzo ambitne cele z medalem mistrzostw Europy włącznie. W niedzielę nie wystartował, ale dla młodych zawodników ogromnym wyróżnieniem było to, że otrzymywali medale z jego rąk. Dawid Szulich jest dla młodzieży trenującej w UKS Delfin znakomitym wzorem do naśladowania. Zdaniem trenera Rafała Perla, kilku z nich ma szansę z dobrej strony pokazać się już na zimowych mistrzostwach Polski i liczy, że trójka z zawodników powinna zakwalifikować się do finałów A mistrzostw Polski.

Poprzedni artykułNafta wygrała w Legionowie
Następny artykułZe strychu do nowoczesności
Od 1994 dziennikarz sportowy. Współpracował z największymi dziennikami sportowymi w Polsce: Przeglądem Sportowym, katowickim Sportem, krakowskim Tempem. Był dziennikarzem Mazowieckiego Sport Expresu i współpracował z Dziennikiem Polska. Zajmuje się także promocją sportu młodzieżowego w Powiecie Legionowskim w Miesięczniku Młody Sportowiec. W Miejscowej od początku.