Nietypowy prezent mikołajkowy dla uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Legionowie przygotowali ich nauczyciele i dyrekcja. Zamiast bowiem tradycyjnego świątecznego przedstawienia wystąpili przed nimi czadowi Muzyczni Czarodzieje.

Czarodzieje grają energetyczną i przebojową mieszkankę rocka i reggae. To co ich wyróżnia od innych tego typu grup to fakt, że w jej skład wchodzą tez osoby niepełnosprawne. Zespól powstał w 2009 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Suwalskiej 11 w Warszawie.Ma już na swoim koncie dwie płyty. – Nasza grupa pełni funkcję terapeutyczną, ale nie jest to terapia dla nas muzyków tylko dla osób, które nas słuchają i oglądają. Pokazujemy im, że osoby niepełnosprawne są tak naprawdę takie same jak oni. Staramy się przełamywać stereotypy – mówi Bartek Miecznikowski, lider Muzycznych Czarodziejów.

Przed koncertem w „jedynce” czarodzieje nie kryli zdenerwowania. Po pierwsze dlatego, że nie grali wcześniej dla tak wielu osób (ponad 500!), a po drugie po raz pierwszy występowali z rozszerzonym składzie. Oprócz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy przy Suwalskiej, do Muzycznych Czarodziei dołączyły także osoby z ośrodka z Wilczej i z Międzylesia. Szybko okazało się, że obawy były bezpodstawne. Muzycznie było świetnie, a pod względem atmosfery jeszcze lepiej. Dzieciaki na krzesełkach usiedziały tylko kilka minut. Później tańczyły i skakały aż do utraty tchu.