W dniach 29-30 listopada zawodnicy UKS Delfin Legionowo rywalizowali w Zimowych Otwartych Mistrzostwach Warszawy w Pływaniu. Zawody rozegrano na 50-metrowym basenie Warszawianka – Wodny Park.

Otwarte Mistrzostwa Warszawy zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem klubów z całej Polski. Tym razem na starcie stanęło 585 zawodników z 43 klubów. Tradycyjnie także na pływalni w wodnym Parku Warszawianka nie zabrakło zawodników z Legionowo. Klub UKS Delfin reprezentowali: Urszula Jasiul, Natalia Makowska, Marta Chudorlińska, Inga Kamińska, Barbara Serafin, Dagmara, Daria Makowskie, Igor Szulich, Aleks Strzeszewski, Mikołaj Lewandowski, Rafał Smoliński, Bartek Wierzchoń i Adam Jasiul.

Pływacy z Legionowa zaprezentowali się bardzo dobrze i zostali sklasyfikowani na ósmym miejscu klasyfikacji medalowej. Zawodnicy Delfina zdobyli aż dwanaście medali.

Największy udział w tych sukcesach miała Ula Jasiul, która aż sześć razy stawała na podium. Zdobyła dwa złote na 200 m stylem klasycznym (3:01,93) i 200 m stylem zmiennym (2:48,18). Trzy razy kończyła rywalizację jako druga: na 200 m stylem grzbietowym (2:52,29), 200 m (2:34,18) i 400 m (5:18,31) stylem dowolnym. Do tego dołożyła jeden brązowy medal na 100 m stylem klasycznym (1:26,95). Igor Szulich zdobył dwa złote medale. Był najszybszy na 100 m (1:11,36) oraz 200 m (2:39,61) stylem klasycznym. Uzyskal drugi czas na 50 m (32,79) także „żabką”. Natalia Makowska zdobyła złoty na dystansie 100 m (1:27.19) i jeden srebrny na dystansie 50 m (37,13) stylem motylkowym. Z jednym brązowym medalem z Warszawy wróciła Inga Kamińska. Zdobyła go w rywalizacji na 50 m stylem dowolnym z czasem 34,32 s.