Policjanci z komisariatu w Nieporęcie poszukują dwóch mężczyzn podejrzanych o zabór i krótkotrwale użycie samochodu osobowego marki opel vectra. Moment porzucenia przez nich pojazdu został zarejestrowany przez kamery monitoringu na stacji benzynowej.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z 3 na 4 listopada w Białobrzegach na terenie osiedla wojskowego. To właśnie stamtąd sprawcy zabrali opla vectrę. Kilka godzin później porzucili pojazd na stacji benzynowej w Wierzbicy.Najprawdopodobniej jednak nie zdawali sobie sprawy, ze zarejestrowała ich kamera działającego tam monitoringu.  – Prawdopodobnie było tak, że mężczyźni chcieli zatankować samochód, ale z uwagi na to, że w nocy dystrybutory były zablokowane i trzeba było najpierw uiścić opłatę. Oni tego nie zrobili bo najprawdopodobniej nie mieli polskiej waluty. Mężczyźni mówili bowiem po rosyjsku – mówi Emilia Kuligowska, oficer prasowy KPP w Legionowie.   

Ktokolwiek poznaje osoby przedstawione na fotografiach lub dysponuje informacjami, które pozwolą to ustalić jest proszony o kontakt Komisariatem Policji w Nieporęcie po numerem telefonu 22 767-12-91, całodobowo pod numerem 997 lub mailowo na adres: legionowo@policja.waw.pl

Za zabór i krótkotrwale użycie pojazdu grozi do pięciu lat więzienia.