Nie jest tajemnicą, że gros członków spółdzielni to są osoby w wieku 60+, którym nie zawsze się już chce uczestniczyć w życiu publicznym.  Członkowie Rady Osiedla Sobieskiego wspólnie ze Spółdzielczym Ośrodkiem Kultury postanowili to zmienić i nieco zaktywizować spółdzielców.

– Nasze społeczeństwo spółdzielcze i osiedlowe niestety się starzeje. W związku z tym pragniemy ich trochę rozruszać i zorganizować coś takiego, co pozwoli nam się spotkać, porozmawiać, pobawić się i pośpiewać – mówi Danuta Ulkie, przewodnicząca rady osiedla Sobieskiego.W niedzielę (17 listopada) w Scenie 210 odbyła się impreza zatytułowania „Powróćmy jak za dawnych lat”, podczas której spółdzielcy mieli okazję obejrzeć, posłuchać i pośpiewać największe i najbardziej klasyczne przeboje polskiej muzyki. Popijając przy tym herbatę i zajadając się szarlotką oraz pieczonymi jabłkami, przygotowanymi przez członków rady osiedla. – Mamy tutaj właściwie taki muzyczny przekrój. Mamy piosenki z lat 30, 40, 50, 60 a kończymy na latach 70. Pomysł jest taki, aby to kontynuować i rozszerzyć tę imprezę na 80 i 90, kierując się już jednak do młodszych osób, w wieku 40 plus – mówi Jolanta Żebrowska, dyrektor Spółdzielczego Ośrodka Kultury.

Kontynuacja nastąpi oczywiście pod warunkiem, że pomysł na taką imprezę chwyci. Powinno się to jednak udać. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że z każdą kolejną piosenką uczestnicy spotkania coraz odważniej wspierali swoimi głosami śpiewającą Beatę Osytek i Aleksandrę Więcek. Osiedlowi radni zachęcają też mieszkańców, aby kontaktowali się z nimi i przekazywali swoje pomysły na to jak można jeszcze rozruszać osiedle. – Każda uwaga, bez względu na jej treść, jest dla nas bardzo cenna. Dzięki temu łatwiej nam podejmować decyzje o jakichkolwiek inicjatywach. Zależy nam bowiem na tym, żeby nasi mieszkańcy nie tylko żyli przyziemnymi sprawami,  ale też mieli od czasu do czasu możliwość na spotkanie z kulturą – mówi Danuta Ulkie.