Bardzo ważne punkty zdobyła Siódemka SK bank Legionovia w pojedynku z Pałacem Bydgoszcz. Dotychczasowe wyjazdowe mecze w wykonaniu drużyny Macieja Kosmola nie mogły zachwycać. Legionowianki traciły wiele ze swojej wartości w obcych halach. Także w Bydgoszczy Siódemka grała falami, ale tym razem okresy lepszej gry były dłuższe i Legionovia pokonała Pałac 3:1. W ósmej kolejce klub z Legionowa zmierzy się na wyjeździe z Chemikiem Police.

Po przegranej w poprzedniej kolejce przed własną publicznością z Budowlanymi Łódź, Siódemka SK bank zebrała sporo krytycznych uwag o swojej grze. W oczy rzucała się huśtawka formy w poszczególnych setach i fatalne rozgrywanie końcówek setów. W Bydgoszczy także nie brakowało trudnych momentów, ale ostatecznie Siódemka pokonała gospodynie 3:1 i zdobyła trzy punkty.

Pierwszy set Legionovia zagrała niemal bezbłędnie. Od początku zespół gości wysoko prowadził i wygrał pierwszą partię do piętnastu. Bardzo długo wydawało się, że i drugi set padnie łupem drużyny Macieja Kosmola. Siódemka prowadziła już 23:19, ale zamiast szybkiego zakończenia drugiej partii na swoją korzyść, drużyna gości zaczęła popełniać serynie błędy. Po ataku w antenkę Anny Rybaczewskiej Pałac objął prowadzenie 25:24, a za chwilę zablokowana została Berenika Tomsia i Pałac wyrównał wynik meczu na 1:1.

Bardzo dobrze Legionovia rozpoczęła trzeciego seta. Na druga przerwę techniczna zespół gości schodził prowadząc 16:11, ale końcówka seta znów była bardzo nerwowa dla grupy legionowskich kibiców, którzy przyjechali do Bydgoszczy dopingować swój zespół. Przy prowadzeniu 24:19 Siódemka ponownie zaczęła seryjnie psuć proste piłki. Pałac zdołał odrobić straty do jednego punktu (23:24), ale Siódemka tym razem zdołała obronić swoją przewagę i wygrała 25:23.

Czwarty set początkowo nie układał się po myśli legionowianek. Pałac prowadził 6:3, ale kiedy w polu zagrywki pojawiła się Katarzyna Jóźwicka, sytuacja na boisku się odmieniła. Siódemka wyszła na prowadzenie 8:6 i konsekwentnie dążyła do wygrania meczu. Chociaż w grze gości nie brakowało błędów i czasami chaosu w rozgrywaniu akcji, to Legionovia pewnie wygrała czwartą partię 25:21 i cały mecz 3:1. Trzy punkty zdobyte w Bydgoszczy pozwoliły Siódemce oddalić się od strefy spadkowej na bezpieczną odległość.

W ósmej kolejce ekipę trenera Macieja Kosmola czeka niezwykle trudne zadanie. Siódemka SK bank Legionovia zagra na wyjeździe z Chemikiem Police. Liderki Orlen Ligi straciły dotychczas tylko jednego seta i zdecydowanie prowadzą w tabeli Orlen Ligi.

KS Pałac Bydgoszcz – Siódemka SK bank Legionovia 1:3  (15:25, 26:24, 23:25, 21:25)

Pałac: Naczk, Sawoczkina, Kaliszuk, Pura, Dybek, Połeć, Wysocka (libero) oraz Janicka, Korabiec, Biedziak, Głaz.
Legionovia: Sołodkowicz, Rybaczewski, Jóźwicka, Tomsia, Raonić, Barfield, Saad (libero) oraz Rakić, Bąk, Wójcik.