Siatkarki Siódemki SK bank nie zdołały wykorzystać atutu własnej hali w rywalizacji z Budowlanymi Łódź i zdobyły tylko jeden punkt w bardzo ważnym meczu. Drużyna z Legionowa wciąż gra bardzo nierówno i obok znakomitych momentów zdarzają się jej długie przestoje. W siódmej (18.11, godz. 1800) kolejce Legionovia zagra na wyjeździe z Pałacem Bydgoszcz.

Mecz z Beef Master Budowlanymi Łódź był bardzo ważny dla Siódemki SK bank Legionovii ponieważ drużyna z Łodzi prezentuje zbliżony poziom i właśnie m.in. z tą ekipa zespół trenera Macieja Kosmola powinien szuka punktów, zwłaszcza kiedy gra we własnej hali.

Tradycyjnie już, Siódemka zagrała bardzo nierówno. obok długich okresów bardzo dobrej gry, przytrafiały jej się momenty przestojów, co kosztowało utratę punktów. Ten lepszy okres gry Legionovii przypadł na pierwszy set. Gospodynie rozstrzygnęły go dość łatwo na swoją korzyść 25:17, ale już od początku drugiej partii sytuacja zaczęła się zmieniać. Im dłużej trwała set, tym trudniej było legionowiankom pokonać blok łodzianek. Zespół gości wygrał 25:17 i odrobił straty.

Trzeci set był bardzo wyrównany dość długo przebiegał po myśli Legionovii. na druga przerwę techniczną gospodynie schodziły z przewagą dwóch punktów, ale końcówka zdecydowanie należała do rywalek. od remisu 22:22, punkty zdobywały już tylko łodzianki, a seta zakończył bardzo nieudany, autowy atak Aleksandry Wójcik. Czwarty set należał zdecydowanie do Siódemki. Rywalki nie potrafiły nawiązać równej walki i tym razem legionowianki wygrały 25:13.

W tie-breaku sytuacja się odwróciła. na pierwszą przerwę techniczna Beef Master schodził prowadząc 8:4. Po przerwie przewaga gości była jeszcze większa i drużyna z Łodzi wygrała piata partię 15:7, wygrywając mecz 3:2 i zdobyła cenne dwa punkty w hali Legionovii.

W siódmej kolejce Siódemka SK bank rozegra kolejny bardzo ważny mecz z drużyną, z która będzie rywalizowała o miejsce w play-off. W poniedziałek 18 listopada (1800) zmierzy się na wyjeździe z Pałacem Bydgoszcz.

Siódemka SK bank Legionovia – Budowlani Łódź 2:3  (25:17, 20:25, 22:25, 25:13, 7:15)

Legionovia: Raonić, Rakić, Rybaczewski, Tomsia, Barfield, Jóźwicka, Saad (libero) oraz Szymańska, Wójcik, Bąk, Łukaszewska.
Budowlani: Kwiatkowska, Ściurka, Nuszel, Trach, Cabajewska, Pycia, Durajczyk (libero) oraz Śliwa, Love, Grajber, Cabrera.

Po meczu powiedzieli

Magdalena Śliwa

kapitan Beef Master Budowlani Łódź

– Po raz kolejny w naszej grze było dużo błędów własnych, ale o tym zapominamy, bo najważniejsze są dwa punkty zdobyte na trudnym terenie i z tego bardzo się cieszę.

Kinga Bąk

kapitan Siódemki SK bank Legionovia

– Jestem bardzo zła po tym meczu. Nie tyle z powodu porażki, ale dlatego, że nie potrafimy ustabilizować swojej gry i pokazać przez cały mecz dobrej siatkówki. Przydarzyło nam się dużo błędów, później dziewczyny z Łodzi zaczęły lepiej przyjmować, ale w czwartym secie bardzo dobrze sobie z tym poradziłyśmy. Po bardzo wysoko wygranym czwartym secie trudno było nam wejść w tie-break, a nasze rywalki zaczęły bardzo dobrze serwować. Jestem zła, bo w pięciu setach grałyśmy falami i musimy pracować nad tym, aby grać równiej i na pewno będzie dużo lepiej.

Adam Grabowski

trener Beef Master Budowlani Łódź

– tabela jest bardzo ściśnięta i to powoduje dużą nerwowość w graniu. Każdy szuka punktów. W dzisiejszym meczu widać było, że kto był mniej zdenerwowany, to wygrywał seta. W końcówce opanowaliśmy nerwy i zagraliśmy na tyle swobodnie, że udało nam się dowieźć zwycięstwo.

Maciej Kosmol

trener Siódemki SK bank Legionovia

– Kiedy już pojawia się nasza lepsza gra, to nie potrafimy tego utrzymać. W czwartym i piątym secie siadło nam przyjęcie. O ile w czwartym zespół z Łodzi pomógł nam własnymi błędami, to w piątym już tych błędów nie popełniał i Gralo nam się bardzo ciężko, nie potrafiliśmy skończyć ataków.

Cały czas pracujemy nad tym, żeby końcówki w naszym wykonaniu były dużo lepsze. W tabeli jest duży ścisk, co odbija się na grze zespołów.

Siatkówka. Orlen-Liga.

6 kolejka (8-11 listopada). Siódemka SK bank Legionovia – Budowlani Łódź 2:3 (25:17, 20:25, 22:25, 25:13, 7:15), Chemik Police – Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:20, 23:25, 25:22, 25:13), MKS Dąbrowa Górnicza – Impel Wrocław 2:3 (25:15, 18:25, 25:22, 19:25, 14:16), Atom Trefl Sopot – Nafta Piła 3:0 (25:21, 25:12, 25:18), Polski Cukier Muszynianka Muszyna – BKS Bielsko-Biała 1:3 (22:25, 22:25, 26:24, 21:25).