Rusza na dobre sezon pływacki. Zawodnicy z Legionowa starowali w Pucharze Świata i Pucharze Polski. Dawid Szulich w Dubaju i Doha zajmował miejsca w pierwszej i drugiej dziesiątce. W Pucharze Polski w Suwałkach oprócz Dawida wystartował także Michał Perl. Szulich był oczywiście pierwszoplanową postacią zawodów w Suwałkach, ale Michał także zaprezentował się znakomicie, ustanawiając w każdym starcie rekordy życiowe.

Od bardzo atrakcyjnego wyjazdu rozpoczął jesienne pływanie Dawid Szulich. Pływak z Legionowa pojechał z reprezentacją polski do Azji, gdzie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i w Katarze odbywały się zawody Pucharu Świata. W obydwu pokazał się dobrej strony i uzyskał czasy potwierdzające jego dobre przygotowanie do sezonu.

Do Dubaju i Doha Dawid Szulich pojechał w towarzystwie swojego trenera Rafała Perla. Była to nagroda dla tej dwójki za bardzo udane starty w Mistrzostwach Świata w Barcelonie, gdzie zawodnik z Legionowa pobił rekordy Polski na 50 i 100 metrów stylem klasycznym. .

Obydwa starty były trzeba ocenić bardzo pozytywnie, jak na ten okres startowy. W Dubaju Dawid zajął szóste miejsce na dystansie 50 metrów stylem klasycznym z czasem 27,80 sek. Na dwukrotnie dłuższym dystansie osiągnął czas 01:01,36, co dało mu trzynaste miejsce.

Dwa dni później rywalizacja w Pucharze Świata przeniosła się ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do stolicy Kataru. W Doha Szulich także wystartował na dwóch dystansach stylem klasycznym. Na 50 metrów zajął trzynaste miejsce czasem nieco gorszym od uzyskanego w Dubaju (28:09), natomiast na 100 metrów popłynął identycznie jak kilka dni wcześniej, ale czas, który uzyskał dał mu nieco niższe miejsce, bo trzynaste.

Zwycięstwa Szulicha i rekordy Perla

Tydzień później najlepszy zawodnik Delfina Legionowo rywalizował już w Suwałkach, gdzie rozgrywano zawody Pucharu Polski. Na początek Dawid wystartował na 200 metrów stylem klasycznym. W ostatnich latach rzadko pływał najdłuższy dystans klasyczny skupiając się na wyścigach na 50 i 100 metrów. Olimpijczyk z Legionowa zajął na 200 metrów trzecie miejsce uzyskując czas 2:19,44. W Suwałkach pływał także Michał Perl. Wychowanek Delfina pobił swój rekord życiowy (2:24,44) i został sklasyfikowany na piątym miejscu.

Na swoich koronnych dystansach Dawid Szulich był bezkonkurencyjny. Wygrał wyścigi na 50 i 100 metrów. Na krótszym wystarczył mu do tego czas 28,45 sek., natomiast na 100 metrów dopłynął do mety z czasem 1:02,41. Rekordzista Polski wystąpił także w wyścigu na 100 metrów stylem zmiennym. Oczywiście to był start raczej treningowy, bo w tej konkurencji legionowianin się nie specjalizuje. O dobrym przygotowaniu do sezonu może świadczyć, że uzyskał swój rekord życiowy w tym sprawdzianie (1:01,61) i został sklasyfikowany na piętnastym miejscu.

Bardzo dobrze w dalszej części zawodów spisał się Michał Perl. Młody pływak z Legionowa zajął drugie miejsce na 50 metrów stylem klasycznym (29,00). Jako udany należy także uznać start na 100 metrów, w którym Michał zajął czwarte miejsce uzyskując czas 1:05,30. Obydwa czasy są jego nowymi rekordami życiowymi. Także swój najlepszy wynik poprawił na dystansie 100 metrów stylem zmiennym. Zajął dziewiętnaste miejsce, a jego nowy rekord życiowy, to 1:02,30.