W trzeciej kolejce rozgrywek Orlen Ligi Siódemka SK Bank zmierzyła się na wyjeździe z Aluprofem Bielsko-Biała. Zespół trenera Macieja Kosmola momentami grał bardzo dobrze, ale w decydujących momentach lepsze były rywalki, które wygrały mecz 3:0 i zgarnęły komplet punktów. W czwartej kolejce (25.10, godz. 1800) Siódemka zagra w Arenie Legionowo z Impelem Wrocław, który w trzech pierwszych kolejkach nie stracił nawet jednego seta.

Po znacznie lepszym występie Legionovii we własnej hali przeciwko Muszyniance, niż w pierwszej kolejce w Dąbrowie Górniczej, kibice liczyli, że w Bielsku-Białej legionowianki skutecznie powalczą o kolejne punkty. Był to na pewno lepszy mecz w wykonaniu zawodniczek trenera Macieja Kosmola niż przed dwoma tygodniami w Dąbrowie Górniczej, jednak Siódemka wyjechała z Bielska-Białej bez punktów.

Przegrane końcówki setów

Klub z Legionowa nie wygrał nawet jednego seta, ale miał realną szansę, żeby wygrać przynajmniej dwa pierwsze. Otwierająca piątkowy mecz partia dość długo była wyrównana, ale pod koniec Siódemka SK Bank osiągnęła trzypunktową przewagę (22:19). Wystarczył jednak krótki moment dekoncentracji, który skutkował stratą trzech punktów po własnych błędach i rywalki odrobiły straty. Aluprof uskrzydlony nieoczekiwanym prezentem nie oddal już inicjatywy wygrywając pierwszego seta 25:23.

Jeszcze bardziej dziwny był drugi set. Drużyna gości rozpoczęła go w znakomitym stylu wychodząc na prowadzenie 8:0. Ogromną zasługę w tym miała Olga Raonić, z której zagrywka rywalki zupełnie sobie nie mogły poradzić. Okazało się, że tak duża przewaga nie gwarantowała sukcesu w tej partii. Aluprof zaczął powoli, ale systematycznie odrabiać straty. Jeszcze na druga przerwę legionowianki schodziły prowadząc 16:13, jednak kilka minut później było już 19:17 dla drużyny z Bielska-Białej. Podobnie jak w pierwszym secie, także i teraz Aluprof nie oddal już prowadzenia wygrywając 25:20.

Trzecie set był bardzo wyrównany i potoczył się w końcówce podobnie jak dwa poprzednie. Przy prowadzeniu Legionovii 17:15, bielszczanki szybko odrobiły straty i objęły prowadzenie zdobywając trzy kolejne punkty. od tego momentu ponownie gra była jednostronna i Aluprof okazał się lepszy w trzecim secie 25:20, wygrywając cały mecz 3:0.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – Siódemka SK Bank Legionovia 3:0 (25:23, 25:20, 25:20)

BKS: Nikić, Horka, Lis, Beier, Wilk, Łyszkiewicz, Wojtowicz (l) oraz Strózik.
Siódemka: Raonić, Barfield, Jóźwicka, Sołodkowicz, Rybaczewski, Tomsia, Saad (l) oraz Rakić, Szymańska, Wójcik, Bąk i Łukaszewska.

W piątek z Impelem

Był to na pewno znacznie lepszy występ Siódemki niż w pierwszej kolejce, jednak tym razem zabrakło podopiecznym Macieja Kosmola odpowiedniej koncentracji zwłaszcza w końcówkach wszystkich setów. Być może koncentracji legionowiankom nie zabraknie w najbliższym spotkaniu.

W czwartej kolejce Siódemka SK Bank podejmie w Arenie Legionowo lidera. Impel Wrocław w trzech pierwszych kolejkach pokonał u siebie Naftę Piła, Budowlanych Łódź na wyjeździe i w ostatniej kolejce we własnej hali Pałac Bydgoszcz. Klub z Wrocławia nie przegrał jeszcze żadnego seta, co świadczy o bardzo dobrym przygotowaniu zespołu do sezonu. przed meczem z Legionovią Impel wzmocnił jeszcze bardziej swoją kadrę. Lider pozyskał amerykańską środkową Kristen Dozier, która ostatnio grała w niemieckim VfB Sul. Amerykanka ma zastąpić kontuzjowaną Monikę Martałek.

Mecz Siódemka SK Bank Legionovia – Impel Wrocław zostanie rozegrany w piątek 25 października o godzinie 1800.

Siatkówka. Orlen Liga.

3 kolejka (18-21 października). BKS Bielsko-Biała – Siódemka SK Bank Legionovia 3:0 (25:23, 25:20, 25:20), Impel Wrocław – Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:16, 25:19, 25:17), MKS Dąbrowa Górnicza – Chemik Police 0:3 (20:25, 13:25, 16:25), Muszynianka Muszyna – Trefl Sopot 0:3 (20:25, 23:25, 16:25), Nafta Piła – Budowlani Łódź 1:3 (23:25, 20:25, 25:18, 22:25).