W drugiej kolejce rozgrywek Orlen Ligi siatkarki Siódemki SK Bank Legionovii pokazały, że fatalny występ w Dąbrowie Górniczej był tylko wypadkiem przy pracy. W meczu z Muszynianką drużyna z Legionowa zademonstrowała znacznie wyższą formę. Siódemka przegrała 2:3, ale zdobyła pierwszy punkt w obecnym sezonie. W trzeciej kolejce (piątek 18.10, godz. 1800) drużyna trenera Macieja Kosmola zmierzy się na wyjeździe z BKS Bielsko.

Przed tygodniem Siódemka SK Bank Legionovia zagrała bardzo źle w Dąbrowie Górniczej i kibice zaczęli się zastanawiać, czy w przygotowaniach drużyny nie popełniono jakiegoś błędu.

W poniedziałkowym spotkaniu z Muszynianką legionowianki zagrały bardzo dobrze, a najważniejsze, że walczyły o każdą piłkę, czego brakowało w Dąbrowie. Już w pierwszym secie gospodynie pokazały momentami siatkówkę na wysokim poziomie. Rywalizacja była bardzo wyrównana i żadnej z drużyn trudno było wywalczyć przewagę większą niż dwa punkty. bardzo zacięta była końcówka. Pierwsze piłkę setową miały zawodniczki z Muszyny, ale Lauren Barfield atakiem ze środka wyrównała na 24:24, a chwilę później skutecznie zaatakowała Berenika Tomsia. Seta zakończył udany blok Tomsi i Barfield.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Muszynianki 4:1, ale gospodynie szybko odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 6:4. Po ataku Anny Sołodkowicz legionowianki prowadziły jeszcze 10:9, ale to było ostatnie prowadzenie podopiecznych trenera Kosmola w tym meczu. Muszynianka wygrała druga partię 25:19.

Bardzo wyrównany był początek trzeciej partii. Od stanu 11:10 uwidoczniła się jednak przewaga Siódemki. Drużyna gości kilka razy starała się odrabiać straty, jednak Legionovia kontrolowała wynik do końca i zakończyła go zwycięstwem 25:22. W tym momencie gospodynie zapewniły sobie zdobycie pierwszego punktu w obecnym sezonie.

Niestety, na więcej rywalki nie pozwoliły. W czwartej partii od początku prowadziły i kiedy było już 16:10, wydawało się, że losy tego seta są przesądzone. Trener Maciej Kosmol dokonał kilku zmian oszczędzając podstawowe zawodniczki na kolejnego seta i chyba dość niespodziewanie dla trenera, głównie za sprawą Aleksandry Wójcik, przewaga stopniała do zaledwie dwóch punktów. W tym momencie rywalki poderwały się kolejny raz do walki wygrywając seta 25:19.

W tie-breaku Muszynianka była wyraźnie lepsza. Wygrała 15:10 i zdobyła dwa punkty. Dla Legionovii jeden punkt zdobyty z tak mocnym przeciwnikiem na pewno także jest sukcesem, jednak pozostał mały niedosyt.

W trzeciej kolejce Siódemka SK Bank Legionovia zagra na wyjeździe z Aluprofem Bielsko Biała. Mecz ten zostanie rozegrany w piątek 18 października o godzinie1800.

Siódemka SK Bank Legionovia Legionowo – Polski Cukier Muszynianka Fakro BPS Bank Muszyna 2:3
(26:24, 19:25, 25:22, 19:25, 10:15)

Legionovia: Raonić, Sołodkowicz, Tomsia, Barfield, Jóźwicka, Rybaczewska, Saad (libero) oraz Bąk, Rakić, Łukaszewska, Szymańska, Wójcik.
Muszynianka: Różycka, Mazurek, Piątek, Jagieło, Wojcieska, Plchotova, Maj (libero) oraz Kurnikowska.

Siatkówka. Orlen Liga.

2 kolejka (11-14 października). Siódemka SK Bank Legionovia – Muszynianka Muszyna 2:3 (26:24, 19:25, 25:22, 19:25, 10:15), Chemik Police – Nafta Piła 3:0 (25:18, 25:18, 25:17), Trefl Sopot – MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:19, 25:20, 21:25, 25:17), Budowlani Łódź – Impel Wrocław 0:3 (17:25, 10:25, 17:25), Pałac Bydgoszcz – BKS Bielsko-Biała 1:3 (14:25, 22:25, 25:23, 17:25).