W pierwszej kolejce rozgrywek Orlen Ligi, przebudowana Siódemka SK Bank Legionovia gładko przegrała na wyjeździe z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. Tylko w drugim secie legionowianki nawiązały w miarę wyrównaną walkę z rywalkami, natomiast w dwóch pozostałych były tylko tłem dla poprawnie grającej drużyny z Dąbrowy Górniczej. W drugiej kolejce do Legionowa przyjedzie Muszynianka, która na inauguracje łatwo ograła Pałac Bydgoszcz. Mecz z Muszynianką zostanie rozegrany w Arenie Legionowo w poniedziałek 14.10 o godz. 1800.

Po dużych zmianach w przerwie letniej, działacze i kibice Legionovii liczyli, że od początku sezonu 2013/2014 Siódemka SK Bank Legionovia będzie prezentowała się znacznie lepiej niż w poprzednim sezonie, kiedy drużyna z Legionowa do końca sezonu musiała walczyć o utrzymanie w najwyższej lidze. Pierwszy mecz nowego sezonu był jednak zimnym prysznicem dla siatkarek i kibiców.

Na inaugurację sezonu 2013/2014 klub z Legionowa wybrał się do Dąbrowy Górniczej. Tauron MKS jest typowany jako jeden z głównych kandydatów do medalu mistrzostw Polski, co udowodnił niedawno ogrywając mistrzynie Polski w meczu o Superpuchar Polski.

Zadawano sobie sprawę, że gospodynie będą zdecydowanymi faworytkami meczu z Legionovią, jednak nikt nie spodziewał się, że rywalizacja będzie trwała tak krótko i toczyła się będzie całkowicie jednostronnie.

Siódemka bez formy

Pierwszy punkt w meczu zdobyły legionowianki po asie serwisowym Anny Rybaczewskiej. Powody do radości jednak szybko się skończyły, bo chwile później Dąbrowa Górnicza prowadziła 5:1. Zamiast poprawy gry, zespół trenerów Marcina Kosmola i Jolanty Studziennej grał coraz gorzej. Żaden element gry w wykonaniu legionowianek nie wyglądał dobrze. Zawodziło wszystko: przyjecie, atak, rozegranie, blok. Nic dziwnego, że pierwszy set skończył się bardzo szybko wynikiem 25:11.

Znacznie lepiej zaprezentowały się legionowianki w drugim secie. Dość długo zespół gości utrzymywał kontakt punktowy, jednak przy wyniku 12:13 wystarczyło kilka błędów i gospodynie odskoczyły na 19:14. Siatkarki z Legionowa od tego momentu wróciły do gry, jaką demonstrowały w pierwszej partii. Jeszcze w końcówce nastąpił krótki zryw, ale wystarczył on jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki. Tauron wygrał drugiego seta 25:20 i do zwycięstwa w całym meczu w potrzebował tylko jeszcze jednej partii. Legionovia, aby zdobyć przynajmniej jeden punkt, musiała urwać rywalkom dwa sety, co wydawało się niemal niemożliwe po obejrzeniu tego, co działo się w pierwszych dwóch setach.

Niestety, cudu nie było. Tylko kilka pierwszych akcji trzeciej partii mogło dać nadzieję, że coś się może zmienić. Przy remisie 9:9 Siódemka ponownie zaczęła seriami popełniać błędy, co przy tak mocnym przeciwniku musiało się skończyć porażką. trzeci set wygrały siatkarki z Dąbrowy Górniczej 25:16 i całe spotkanie 3:0.

W zwycięskiej drużynie znakomicie zagrała była zawodniczka Legionovii Katarzyna Zaroslińska, która zdobyła aż 16 punktów i została wybrana najlepszą siatkarką poniedziałkowego meczu.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Siódemka SK Bank Legionovia 3:0
(25:11, 25:20, 25:16)

MKS Dąbrowa G.: Dziękiewicz (3), Kaczmar (4), Sassa (11), Adams (7), Zaroślińska (16), Skowrońska (8), Strasz (libero) oraz Urban.

Legionovia: Rybaczewski (4), Jóźwicka (5), Raonić (1), Rakić (2), Barfield (8), Tomsia (7), Saad (libero) oraz Bąk, Łukaszewska (1) i Wójcik (4).

Z Muszynianką w poniedziałek

W drugiej kolejce Siódemka zagra w Arenie Legionowo z Muszynianką, która podobnie jak Legionovia w przerwie letniej bardzo przebudowała zespół. O ile jednak Siódemka pozyskała znacznie lepsze zawodniczki od tych, które odeszły, to klub z Muszyny w powszechnej opinii osłabił się. na łatwe zwycięstwo nie ma jednak co liczyć, bo Muszynianka to wciąż bardzo mocna drużyna, o czym przekonały się siatkarki z Piły, które przegrały bardzo wysoko z najbliższymi przeciwniczkami klubu z Legionowa.

Po nieudanym występie w Dąbrowie Górniczej legionowianki mogą zagrać już tylko lepiej, bo tak słabo grającego zespołu z Legionowa kibice nie widzieli chyba od czasu ubiegłorocznych meczów sparingowych. We własnej hali, przy dopingu półtora tysiąca kibiców, którzy zapewne zjawią się na pierwszym meczu w Arenie w obecnym sezonie, drużyna trenera Macieja Kosmola na pewno zagra zwiększa ambicją, której wyraźnie zabrakło w Dąbrowie Górniczej. trudno wyróżnić którąkolwiek siatkarkę za występ w pierwszej kolejce. Każda z nich zaprezentowała tylko momentami kilka akcji na wysokim poziomie.

Mecz z Muszynianką zostanie rozegrany w poniedziałek 14 października o godzinie 1800.

Siatkówka. Orlen Liga.

1 kolejka (4-7 października). MKS Dąbrowa Górnicza – Siódemka SK Bank Legionovia 3:0 (25:11, 25:20, 25:16), Muszynianka Muszyna – Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:20, 25:15, 25:15), Chemik Police – Trefl Sopot 3:0 (25:16, 25:21, 27:25), BKS Bielsko-Biała – Budowlani Łódź 3:2 (25:18, 20:25, 23:25, 25:22, 17:15), Impel Wrocław – Nafta Piła 3:0 (25:20, 25:11, 25:16).