Nie udało się zawodnikom KPR Legionowo zdobyć kolejnych punktów w Superlidze. W rywalizacji z Chrobrym Głogów beniaminek miał szansę żeby wywalczyć przynajmniej jeden punkt, ale podopieczni Jarosława Cieślikowskiego popełnili zbyt wiele błędów i przegrali 22:25. W szóstej kolejce KPR zmierzy się w Legionowie w Gwardią Opole (5.10, 1800).

Uskrzydleni zdobyciem pierwszych punktów w Superlidze piłkarze ręczni KPR Legionowo pojechali na mecz do Głogowa w bardzo dobrych nastrojach. Chrobry wydaje się przeciwnikiem w zasięgu zespołu trenera Jarosława Cieślikowskiego i właśnie w rywalizacji z tą drużyną legionowianie powinni szukać punktów. Pewnym ostrzeżeniem dla KPR na pewno był wynik Chrobrego z poprzedniej kolejki. Klub z Głogowa tydzień wcześniej pokonał na wyjeździe Stal Mielec 33:27, z którą KPR przegrał w pierwszej kolejce 24:33.

Początek meczu w Głogowie należał do gości. KPR objął prowadzenie 2:0, ale gospodarze dość szybko zdołali odrobić straty doprowadzając do wyrównania 3:3. Od tego momentu, przez dłuższy czas, żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej przewagi. W ostatnich minutach pierwszej połowy jednak gospodarze zdobyli kilka bramek z rzędu i na przerwę schodzili prowadząc 16:12. gdyby nie znakomita skuteczność Witalija Titowa, który zdobył połowę bramek KPR-u, to strata gości byłaby jeszcze większa.

W drugiej połowie Titow nadal utrzymywał znakomita skuteczność, ale jego koledzy mieli ogromne problemy, żeby pokonać Rafała Stacherę. Goście nie potrafili wykorzystać także znakomitej postawy w bramce Sebastiana Zapory, który często wygrywał pojedynki z rywalami. Na osiągnięcie korzystnego wyniku była ogromna szansa nawet w ostatnich pięciu minutach, kiedy goście z wielu sytuacji zdołali wykorzystać tylko trzy. A do bramki Chrobrego trafiał tylko niezawodny Titow.

W najbliższą sobotę KPR czeka bardzo ważny mecz z Gwardią Opole. Z drużyną tą legionowianie będą walczyć o miejsce w play-off, więc można powiedzieć, że punkty zdobyte na najbliższym rywalu będą miały podwójne znaczenie. Spotkanie z Gwardią zostanie rozegrane w sobotę 5 października o godz. 1800 w Arenie Legionowo.

SPR Chrobry Głogów – KPR Legionowo 25:22 (16:12)

Chrobry: Stachera, Świrkula – Prakapenia 8,  Gromyko 6, Łucak 4, Gujski 3, Bednarek 2, Gregor 1, Płócienniczak 1, Jankowski, Mochocki, Świtała, Witkowski.

KPR: Zapora, Szałkucki – Titow 11, Bałwas 3, Ciok 3, Wuszter 2, Dzieniszewski 1, Gawęcki 1, Szmulik 1, Albin, Kasprzak, Wiak.

Kary: Chrobry 10 min. – KPR 10 min.

Piłka ręczna. PGNiG Superliga

4 kolejka (28 października). KS SPR Chrobry Głogów – KPR Legionowo 25:22 (16:12), KS Gwardia Opole – TAURON Stal Mielec 30:30 (20:9), KS Vive Targi Kielce – MKS Zagłębie Lubin 41:26 (21:13), MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – ORLEN Wisła Płock 28:35 (16:20), KS Azoty-Puławy – MMTS Kwidzyn 35:27 (17:14), Górnik Zabrze – Gaz-System Pogoń Szczecin 30:30 (9:13).