W ubiegłym tygodniu stołeczna policja opublikowała wizerunek mężczyzny podejrzewanego o napad na bank w Legionowie. Ktokolwiek go zna lub go widział jest proszony o kontakt z Komendą Stołeczną Policji.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP pod nadzorem legionowskiej Prokuratury Rejonowej. Do napadu doszło pod koniec lipca.

Do jednego z banków na ul. Piłsudskiego w Legionowie wszedł młody mężczyzna. Przy użyciu przedmiotu przypominającego broń, sterroryzował kasjerkę i zażądał od niej wydania pieniędzy. Po otrzymaniu gotówki, napastnik uciekł.

Policjanci dysponują nagraniami z bankowego monitoringu oraz z podmiejskiego pociągu, na których widać podejrzanego o napad na bank. Poszukiwany to mężczyzna w wieku 20-30 lat, mierzący około 170 cm. Ma trójkątną twarz, niebieskie oczy, nos średni, małe usta, ciemne brwi i jest szczupłej budowy ciała. W momencie napadu był ubrany w bluzę polarową z długim rękawem (na górze była ona czerwona, pośrodku miała ciemny pas, a na dole jasny) i spodnie jeansowe koloru niebieskiego. Na głowie miał czapkę z daszkiem koloru ciemnego.

Każdy kto ma informacje o napastniku proszony jest o kontakt z Komendą Stołeczną Policji pod numerem telefonu tel.: +48 22 603-65-59 lub 997/112. Policjanci gwarantują anonimowość.