Z czytelnictwem w Polsce jest krucho. Dlatego też każda akcja, która ma je promować, musi cieszyć. W ubiegłą sobotę (24 sierpnia) do sięgania po książkę zachęcali członkowie legionowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki „Ścieżki”.

– Akcje propagujące czytelnictwo organizuje się w bardzo wielu miastach w Polsce. Robi się to zarówno w wakacje, jak i w ciągu roku. W Legionowie nigdy czegoś takiego nie było i pomyślałam sobie, że dobrze byłoby tę lukę wypełnić. Stąd taki pomysł, na którego realizację uzyskaliśmy przychylność władz miasta – mówi Renata Sowińska z Dyskusyjnego Klubu Książki „Ścieżki”. A chodziło w czytanie w plenerze.

Pomysł organizatorów był prosty. Wystarczyło wziąć książkę, koc, leżak lub też skorzystać z tego co można było zastać na miejscu, przyjść o godzinie 16.00 do parku im. Solidarności przy ratuszu i przez dwie godziny poczytać razem z innymi uczestnikami akcji. – To jest taka akcja powiedzmy sobie wspólnotowa. Może to zabrzmi trochę górnolotnie, ale myślę, że ona tak trochę buduje wspólnotę lokalną i pokazująca też, że niedużym sumptem można coś zorganizować. Wystarczy poświęcić tylko trochę czasu – dodaje Renata Sowińska.

 

W przedsięwzięcie włączyła się Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. W mieszczącej się w ratuszu czytelni internetowej można się było zapisać do biblioteki, pobrać PIN do bezpłatnych książek on-line z platformy IBUK libra oraz skorzystać z „książki gratis”.