Młodzi pływacy UKS Delfin Legionowo startowali w ubiegły weekend w dwóch imprezach rangi mistrzostw Polski. Joanna Żbikowska i Michał Perl rywalizowali w Drzonkowie w Mistrzostwach, gdzie znakomicie spisał się zwłaszcza Michał, któremu niewiele zabrakło do zdobycia medalu. W Oświęcimiu, w mistrzostwach 15-latków startowali Igor Szulich i Aleks Strzeszewski. Cała czwórka poprawiła swoje rekordy życiowe.

W dniach 19-21 lipca w Drzonkowie i Oświęcimiu odbywały się zawody Mistrzostw Polski w pływaniu, w młodzieżowych kategoriach wiekowych. Do Drzonkowa, na mistrzostwa juniorów 17 i 18-letnich pojechała dwójka reprezentantów UKS Delfin, Joanna Żbikowska i Michał Perl.

Joanna Żbikowska dwukrotnie zakwalifikowała się do finału B na 50 i 100 metrów stylem klasycznym. Na obydwu dystansach osiągnęła czasy dające jej piętnaste miejsce. Zawodniczka z Legionowa pobiła swoje dotychczasowe rekordy życiowe.

Znakomicie w tych zawodach spisał się Michał Perl, który w wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym zajął piąte miejsce z niewielką stratą do brązowego medalu. Także bardzo dobrze popłynął na 100 metrów stylem klasycznym (13 miejsce) oraz na 200 metrów (14 miejsce) tym samym stylem. Podobnie jak Joanna Żbikowska, także Michał Perl ustanowił swoje nowe rekordy życiowe.

Dwoje piętnastolatków z Legionowa wzięło udział w Mistrzostwach Polski juniorów, które odbywały się na pływalni w Oświęcimiu. Trzykrotnie w finale B pływał Igor Szulich. Żabkarzowi legionowskiego Delfina niewiele brakowało, aby zakwalifikować się do najlepszej ósemki i rywalizować o medale, jednak z marzeniami o miejscu na podium będzie musiał poczekać do Zimowych Mistrzostw Polski. Igor zajął 11 miejsce na 100 metrów stylem klasycznym, 13 mi9ejsce na 50 metrów i 15 na 200 metrów.

Aleks Strzeszewski ukończył rywalizację na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, na 25 miejscu. Na takim samym dystansie stylem motylkowym osiągnął 34 czas. Podobnie jak dwójka zawodników startujących w Drzonkowie, także Igor Szulich i Aleks Strzeszewski pobili swoje rekordy życiowe.