Choć wykonawca Centrum Komunikacyjnego w Legionowie na płac budowy wszedł wczesną wiosną, to jednak przez dłuższy czas nie było widać wyraźnych postępów w realizacji inwestycji. Dopiero po tym, jak w czerwcu dokonano symbolicznego wbicia pierwszej łopaty, budowa nieco przyspieszyła. Jak postępy prac ocenia inwestor, czyli Urząd Miasta Legionowo?

– W chwili obecnej nie mamy jeszcze powodu do niepokoju, jeśli chodzi o opóźnienia przy budowie Centrum Komunikacyjnego. Do 15 czerwca miało być skończone tak zwane połączenie wod. – kan. Ten etap nie został co prawda ukończony, ale z kolei wykonawca rozpoczął inne prace, które nie są jeszcze na tym etapie uwzględnione w harmonogramie – mówi Anna Szwarczewska z Referatu Marketingu UM w Legionowie.Jak podkreślają przedstawiciele ratusza, inwestor zgonie z umową może rozliczyć wykonawcę dopiero po zakończeniu prowadzonego obecnie etapu prac. A jest on przewidziany na 10 października. Wygląda więc na to, ze do tego czasu wykonawca może być spokojny o kontrakt.

Pytanie, czy równie spokojny może być inwestor? Na razie bowiem prace trwają tylko na budowie wielopoziomowego garażu. A do wybudowania został jeszcze przecież budynek dworca i droga łączące ulicę Polną i Kwiatową. – Zmiana wykonawcy może być rozważana dopiero około miesiąca października. Teraz jesteśmy na etapie jednej szóstej terminu jaki mamy zapisany w umowie . Co prawda widzimy, że nie jest jeszcze wykonane to co być powinno, jednak musimy poczekać do października, żeby podjąć jakiekolwiek decyzje – tłumaczy Anna Szwarczewska. Z kolei wykonawca zapewnia, że dotrzyma przewidzianych w umowie terminów. – Bardzo na to liczymy, ponieważ zmiana wykonawcy wiązałaby się z ogłoszeniem nowego przetargu, a więc i kolejnymi opóźnieniami. Dlatego nie chcielibyśmy do tego dopuścić –  dodaje urzędniczka.

Przypomnijmy, że budowa Centrum Komunikacyjnego musi się zakończyć jesienią przyszłego roku.