Piłkarze Legionovii zakończyli już urlopy i rozpoczęli przygotowania do pierwszego sezonu w drugiej lidze. Przez pierwsze dwa dni zawodnicy poddawani byli testom i sprawdzianom, nad którymi czuwał drugi trener Marcin Płuska. Od poniedziałku zajęcia z zespołem prowadzi Marek Papszun. Legionovia ma w planach rozegranie pięć sparingów. Pierwszy już w środę 10 lipca (godz. 1500) w Warszawie, a rywalem zespołu Marka Papszuna będzie także beniaminek II ligi, Olimpia Zambrów.

Tylko dwa tygodnie odpoczywali po zakończeniu sezonu 2012/2013 piłkarze Legionovii. Zwycięzcy łódzko-mazowieckiej trzeciej ligi rozegrali ostatni mecz ligowy 21 czerwca, a już 5 lipca stawili się na pierwszych zajęciach w klubie. Czasu na odpoczynek nie było, bo już 27 lipca Legionovię czeka pierwszy mecz w drugiej lidze.

{mp4}1legionovia|512|384|{/mp4}

W pierwszych dwóch dniach, drugi trener Marek Płuska przeprowadzał sprawdziany, które maja dać odpowiedź, w jakiej dyspozycji zawodnicy powrócili z urlopów. testy szybkości i wytrzymałości potwierdziły, ze piłkarze wykonali plany zajęć, które otrzymali od trenera po zakończeniu sezonu. Dwa tygodnie to niewiele czasu i trudno było przypuszczać, że piłkarze po tym czasie wrócą do zajęć w słabej kondycji i z nadwagą, ale jednocześnie ważne było, aby nie przystępowali do przygotowań bez odpowiedniej podbudowy, bo na szlifowanie formy zespół ma tylko trzy tygodnie.

Pierwszy sparing w Warszawie

Od poniedziałku zajęcia odbywają się dwa razy dziennie. Obóz dochodzeniowy na obiektach w Legionowie poprowadzi już Marek Papszun, który z powodów osobistych opuścił dwa pierwsze treningi. W trakcie krótkich przygotowań, beniaminek drugiej ligi rozegra pięć meczów kontrolnych. Pierwszy już w środę 10 lipca (godz. 1500). Legionovia zagra z innym beniaminkiem wschodniej grupy drugiej ligi, z Olimpią Zambrów. Spotkanie to zostanie rozegrane w Warszawie przy ulicy Fleminga 2, na dawnym stadionie Polfy Tarchomin. Klub z Zambrowa ma za sobą już pierwszy sparing. Olimpia zremisowała 1:1 z innym drugoligowcem, z Pogonią Siedlce, z którą Legionovia także ma w planach grę kontrolną.

Trzy dni po meczu z Olimpią, w sobotę 13 lipca, legionowianie zmierzą się w Jaktorowie z trzecioligową Pogonią Grodzisk Mazowiecki. W czasie dwóch pierwszych spotkań nie należy spodziewać się jakiejś finezyjnej gry ekipy Marka Papszuna, bo zawodnicy będą w trakcie najcięższych przygotowań.

Legionovia testuje

W pierwszych zajęciach uczestniczy kilku nowych zawodników. Szkoleniowca Legionovii próbują przekonać do swoich umiejętności Aleksander Flakiewicz i Mateusz Pielak z Polonii Warszawa, Piotr Tyburski z Siarki Tarnobrzeg, Michał Ochaman z Marcovii Marki. Wszyscy czterej piłkarze są obrońcami. Ponadto z wypożyczenia wrócił Marcin Rawski.

We wtorkowych treningach wzięło udział także pięciu piłkarzy z Legii Warszawa. To pierwszy efekt współpracy pomiędzy obydwoma klubami. Nowi zawodnicy będą mogli zademonstrować swoje umiejętności w dwóch najbliższych sparingach i po nich najprawdopodobniej trener będzie miał już wyrobioną opnie na temat tego, czy będą oni wzmocnieniem zespołu. Na pewno wielkie nadzieje wiąże się z młodymi graczami Legii, która zdobyła przecież mistrzostwo Młodej Ekstraklasy i w jej szeregach występowało wielu utalentowanych zawodników.

Zawodnicy się zastanawiają

W poniedziałek zarząd klubu rozmawiał z piłkarzami o nowych kontraktach. Nie wszyscy od razu podjęli decyzję. Dziewięciu zawodników zgodziło się na zaproponowane warunki, pozostali mieli dać odpowiedź po wtorkowym treningu, więc już po zamknięciu tego numeru gazety.

Do grupy, która zdecydowała się już przedłużyć współpracę z klubem, można doliczyć jeszcze Pawła Błesznowskiego, przebywającego aktualnie na obozie z grupą młodych piłkarzy Legionovii.

Prawdopodobnie część graczy liczyła, że po awansie do wyższej ligi ich zarobki znacznie wzrosną, ale sytuacja klubu nie pozwala na to, a przynajmniej nie w takiej wysokości, jak się spodziewali niektórzy.

 

1 KOMENTARZ

Comments are closed.