Złote medale judoków z Legionowa Bardzo dobry występ w Pucharze Polski Masters zanotował Zbigniew Więckowski. Zawodnik Reprezentujący Legionowskie Towarzystwo Sportowe zdobył złoty medal w kategorii do 60 kg. Także złoto w Mistrzostwach Płocka wywalczył Antek Zalewski, który startował w kategorii do 66 kg.

Po raz pierwszy trenerzy Madlena Kratiuk i Jacek Kuźmiński, którzy prowadzą treningi judoków w Legionowskim Towarzystwie Sportowym doczekali się występu swojego zawodnika w zawodach rangi Pucharu Polski. Zbigniew Więckowski rywalizował w kategorii do 60 kg. Swoje dwie walki z trzech, które stoczył w Płocku, wygrał bardzo przekonująco i w świetnym stylu. W obydwu obalał swoich rywali, a następnie technikami w parterze kończył pojedynki.

Startujący w grupie młodzików Antek Zalewski nie miał sobie równych w kategorii do 66 kg. Utalentowany zawodnik wszystkie swoje walki wygrał przez Ippon, czyli wszystkie przed czasem. O przypadku nie może więc być mowy.

To nie jedyne sukcesy zawodników LTS w Płocku. Marika Arusztowicz zdobyła srebrny medal w kategorii do 39 kg. Marika zanim doszła do finału, wygrała cztery walki przez Ippon. Niestety, w finale popełniła drobny błąd, który wykorzystała jej rywalka i młoda zawodniczka z Legionowa musiała zadowolić się srebrnym medalem.

Brązowy medal zdobył w Płocku Michał Zbysiński, który walczył w kategorii do 42 kg. Michał nie zdołał zakwalifikować się do finału, ale w walce o brązowy medal pokazał ogromną ambicję. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywką, którą judoka LTS wygrał efektownym rzutem.

Nieźle wypadł w Płocku także Jan Rzeczkowski, który został sklasyfikowany na piątym miejscu. Przed wakacjami młodych zawodników Legionowskiego Towarzystwa Sportowego Czekaja jeszcze prestiżowe dla nich powiatowe zawody w Wieliszewie, które zostaną rozegrane w niedzielę 23 czerwca.