Bardzo dobrze zaprezentowały się siatkarki reprezentujące Gimnazjum nr 4 w Legionowie w XV Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Województwa Mazowieckiego oraz w IX Ogólnopolskiej Gimnazjadzie. Drużyna trenera Janusza Patriaka zdobyła srebrny medal w rywalizacji najlepszych gimnazjów na Mazowszu oraz zajęła siódme miejsce w Polsce.

Janusz Patriak nie pracuje już w Legionovii, ale nie znaczy to, że nie zajmuje się szkoleniem młodych siatkarek. Zasłużony i nie tylko dla legionowskiej siatkówki szkoleniowiec pracuje w Gimnazjum nr 4 w Legionowie, gdzie uczy gry zawodniczki klas sportowych o profilu siatkarskim.

Uczennice Gimnazjum nr 4 zakwalifikowały się do finałowego turnieju XV Gimnazjady, który rozgrywano w Płocku. Legionowianki spisywały się znakomicie w kolejnych meczach. Pokonały Słupno 2:0, Żuromin 2:0, Międzyborów 2:1 i awansowały do finału.

Mecz o mistrzostwo Mazowsza z Gimnazjum nr 35 w Warszawie był; bardzo zacięty. Po dwóch setach był remis, a w trzeciej, decydującej partii podopieczne Janusza Patriaka prowadziły już 9:3, ale nie udało się do końca utrzymać koncentracji. Zabrakło trochę zimnej krwi i rywalki zdołały odrobić straty, a w końcówce siatkarki z Warszawy były lepsze i one zdobyły złote medale XV Gimnazjady.

Gimnazjalistki z „Czwórki” wystąpiły także w IX Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w Piłce Siatkowej, która odbyła się w dniach 14-16 czerwca w Radomiu. Legionowianki zaprezentowały się bardzo udanie wśród najlepszych szesnastu drużyn z całej Polski.

Poziom zawodów był bardzo wysoki. W Radomiu nie było słabeuszy, o czym zespół Janusza Patriaka przekonał się już w pierwszym meczu, w którym przyszło mu się zmierzyć z Gimnazjum z Wieliczki. Najlepsza drużyna województwa Małopolskiego pokonała legionowianki 2:0. Porażka w pierwszym meczy stawiała legionowianki w bardzo trudnej sytuacji i trzeba było szukać punktów w kolejnych meczach. Trenerowi udało się zmobilizować swoje podopieczne. Gimnazjalistki z Legionowa pokonały 2:0 Gimnazjum Borowno Kolonia ze Śląska, a następnie Gimnazjum nr 2 z Nowej Soli także 2:0, co dało im awans do najlepszej ósemki.

W fazie finałowej jednak już tak dobrze nie poszło drużynie Janusza Patriaka. Siatkarki z Legionowa przegrały 0:2 z Gimnazjum nr 1 z Iławy oraz 1:2 z Gimnazjum nr 9 z Kalisza i pozostała im walka o siódme miejsce z Gimnazjum nr 6 z Bydgoszczy, którego uczennica sa zawodniczkami Pałacu Bydgoszcz.

Ta rywalizacja Legionovii i Pałacu na poziomie gimnazjum wypadła na korzyść młodych zawodniczek z Legionowa, które pokonały swoje przeciwniczki 2:0. Siódme miejsce w Polsce jest bardzo dużym osiągnięciem, ale same zawodniczki czuły niedosyt, bo przy odrobinie szczęścia mogło to być wyższe miejsce.

Mistrzyniami Polski zostały gimnazjalistki z Malborka, które w nagrodę pojadą do Portugalii.

Gimnazjum nr 4 reprezentowały: Natalia Nowak (kpt.), Katarzyna Salamonik, Anna Maziopa, Aleksandra Omelaniuk, Dominika Gilewska, Magda Dąbrowska, Patrycja Pietraszkiewicz, Milena Paszyńska, Joanna Żebrowska, Patrycja Jóźwiak, Elwira Jędrzejak. Trener Janusz Patriak.