Zmiany w Siódemce

0
551

Jeszcze tydzień wcześniej wiadomo było na pewno tylko tyle, że do sztabu szkoleniowego Siódemki Legionovii dołączy trener Maciej Kosmol i specjalista od przygotowania fizycznego Christian Verona. Działacze nie chcieli oficjalnie potwierdzić informacji o transferach do klubu i pożegnaniach z zawodniczkami.

W miarę upływu czasu kibice mogą poznać coraz więcej szczegółów dotyczących zmian w kadrze Siódemki. Dość długa jest lista zawodniczek, które opuszczą Legionowo. Wśród nich najbardziej zaskakuje obecność Małgorzaty Skorupy, która przez cały sezon prezentowała najrówniejszą formę i można śmiało powiedzieć, że była najlepszą zawodniczką Siódemki Legionovii w dwóch ostatnich sezonach. Klub nie przedłużył kontraktu także z Marta Łukaszewską, Iloną Gierak, Barbarą Bawoł, Martą Siwką, Gerganą Marinową i Natalią Maciejczyk.

 

Na pewno w następnym sezonie w Legionowie zagrają Kinga Bąk, Katarzyna Jóźwicka, Magdalena Saad i Anna Sołodkowicz. Sprawa pozostania Krystyny Michajlenko i Igi Chojnackiej nie jest jeszcze rozstrzygnięta. Dla reprezentantki Polski teraz najważniejsze są egzaminy maturalne, które jeszcze zdaje, ponieważ w pierwszym terminie egzaminów uczestniczyła w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw świata. Jak stwierdziła, po egzaminach podejmie decyzję, gdzie będzie kontynuowała swoją karierę.

Klub oficjalnie potwierdził, że podpisał kontrakty z dwoma serbskimi siatkarkami. Rozgrywająca Olga Raonić i Tamara Rakić powinny znacznie wzmocnić siłę drużyny. Poważnym wzmocnieniem będzie ostatni transfer Legionovii. Berenika Tomsia ostatnio grająca w Fenerbahce Stambuł ostatniego sezonu na pewno nie może uznać za najlepszy, bo miała problemy z grą w pierwszej szóstce. Wcześniej jednak zanotowała świetny sezon w Scavolini Pesaro. Grająca wcześniej na pozycji środkowej, reprezentantka Polski ma w Siódemce występować jako atakująca.

Legionovia pozyskała również dwie utalentowane zawodniczki, które kończą w tym roku naukę w SMS Sosnowiec. Są to przyjmująca Aleksandra Wójcik i środkowa Karolina Szymańska. Pierwszego czerwca klub ma ogłosić oficjalnie pozyskanie zawodniczki występującej na pozycji przyjmującej. Działacze wciąż szukają dwóch zawodniczek na pozycję atakującej i przyjmującej.