Reprezentanci Polski zdominowali Mistrzostwa Europy w Skovde. Zdobyli aż 58 medali, w tym 20 złotych. Druga w klasyfikacji medalowej Norwegia zdobyła o trzydzieści medali mniej. Duzy udział w tym sukcesie miała trójka zawodników Lotosu Jabłonna. Trzy złote medale zdobyła Joanna Paprocka w kategorii seniorek. Juniorka Monika Nyrć przywiozła ze Szwecji 3 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy. Łukasz Chudzik zdobył medal brązowy.

Od wielu lat reprezentanci Polski należą do ścisłej czołówki europejskiej i światowej. Zwłaszcza kobiety odnoszą ogromne sukcesy na arenie międzynarodowej. W Mistrzostwach Europy seniorów i juniorów, które odbyły się w majowy weekend w szwedzkim Skovde, polscy zawodnicy wręcz zdeklasowali swoich rywali. Do Polski pojechało aż 58 medali, w tym aż 20, to medale złote! Polska wygrała klasyfikację medalową seniorów, juniorów i oczywiście generalną.

Tradycyjnie już bardzo mocnym punktem Kady seniorek była Joanna Paprocka, która po rocznej przerwie w startach doszła już do pełni formy i w Skovde nie miała sobie równych w swojej wadze. Przed tymi mistrzostwami dokonano zmian w podziale na kategorie oraz dopuszczono do startu po dwie zawodniczki z każdego kraju w poszczególnych kategoriach.

Zmiany spowodowały, że w wielu finałach spotykali się polscy zawodnicy. Tak było m.in. w walkach w wadze do 62 kg kobiet, w której Joanna Paprocka walczyła o złoty medal ze swoją koleżanką z kadry, z Iloną Omiecińską z Ciechanowa. Podobnie jak w kilku wcześniejszych walkach pomiędzy tymi zawodniczkami, także i teraz lepsza okazała się wielokrotna mistrzyni świata i Europy. Paprocka została mistrzynią Europy, udowadniając swoim rywalkom, że po kontuzji nie ma już śladu.

Zawodniczka Lotosu zdobyła jeszcze dwa złote medale w rywalizacji drużynowej. Wspólnie z koleżankami stawała na najwyższym podium w walkach drużynowych oraz technikach specjalnych.

Znakomicie spisała się w rywalizacji juniorek Monika Nyrć. W finale walk indywidualnych do 65 kg pokonała Monikę Chwalewską i zdobyła swój pierwszy złoty medal ME. Później jeszcze dwukrotnie cieszyła się ze złotych medali w drużynowych testach siły i technikach specjalnych. To nie koniec sukcesów młodej zawodniczki Lotosu Jabłonna. Srebrny medal wywalczyła wraz z koleżankami w walkach drużynowych i brązowy w indywidualnych technikach specjalnych.

Trzeci z zawodników Lotosu Jabłonna, który pojechał do Szwecji na Mistrzostwa Europy, zdobył brązowy medal w kategorii juniorów w drużynowych technikach specjalnych.