Od pierwszego lipca w życie wchodzą nowe stawki opłat za odbiór śmieci. Według nowych zasad, segregowanie odpadów będzie się naprawdę opłacało. Za posegregowane śmieci każdy z mieszkańców zapłaci bowiem aż połowę mniej.

Ustalone przez władze miasta stawka 10 złotych od osoby za odbiór nieczystości, dotyczy tylko tych, którzy je będą segregować. Wszyscy pozostali zapłacą 20 złotych od osoby. By miasto naliczało niższą stawkę za śmieci, trzeba jednak nie tylko je segregować, ale również w terminie do 20 czerwca złożyć w ratuszu obowiązkową deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.W przypadku mieszkańców bloków SMLW, KZB i wspólnot mieszkaniowych, zrobią to za nich zarządcy nieruchomości. – Dla ułatwienia każdemu z właścicieli i współwłaścicieli, deklaracja będzie dostarczona do domu. Druki trafią do mieszkańców do 17 maja . Deklaracja jest bardzo prosta i krótka. Wystarczy ją wypełnić, podpisać i złożyć w Urzędzie Miasta Legionowo przy  ul. marsz. J. Piłsudskiego 41, stanowiska nr 1 i 2 w Biurze Obsługi Klienta – informuje Anna Szczepłek, rzecznik prasowy UM w Legionowie.

Deklarację można również wysłać pocztą lub wypełnić on-line poprzez platformę e-PUAP. Formularze są dostępne w Biurze Obsługi Klienta UM Legionowo, Komunalnym Zakładzie Budżetowym oraz na stronie internetowej urzędu.

Przedstawiciele legionowskiego ratusza przestrzegają, że w przypadku niezłożenia deklaracji, będzie naliczana stawka 20 złotych od osoby, czyli taka jak za odpady nieposegregowane.