Trzecie kolejne zwycięstwo w lidze odnieśli piłkarze Legionovii. Mecz ze Startem w Otwocku rozpoczął się źle, od gola samobójczego Michała Golińskiego, ale końcówka lidera była zabójcza. Dwa gole Pawła Broniszewskiego i jeden Łukasza Barankiewicza dały podopiecznym Marka Papszuna zwycięstwo 3:1. Lider powiększył swoją nad Sokołem Aleksandrów Łódzki, ponieważ wicelider przegrał 0:1 w Karczewie. W środę (1 maja) Legionovia wyjeżdża do Tomaszowa Mazowieckiego, a 4 maja do Legionowa przyjedzie Warta Sieradz.

Rozgrywki łodzko-mazowieckiej trzeciej ligi nabierają tempa. W sobotę 27 sierpnia Legionovia zagrała na wyjeździe ze Startem Otwock, w środę (1.05) jedzie do Tomaszowa Mazowieckiego, a w następną sobotę (4.05) do Legionowa przyjedzie Warta Sieradz.

Goście przystępowali do meczu znając wynik meczu pomiędzy Mazurem Karczew i Sokołem Aleksandrów Łódzki, który zakończył się na kilka minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego w Otwocku.. Obydwa stadiony dzieli zaledwie trzy kilometry i wieść o zwycięstwie Mazura 1:0 bardzo szybko dotarła do ekipy lidera. Stało się jasne, że zwycięstwo spowoduje powiększenie przewagi nad drużyną z Aleksandrowa Łódzkiego i komfortową sytuację przed następnymi meczami.

Legionovia w Otwocku zagrała otwarta piłkę od pierwszych minut. Osiągnęła lekką przewagę niemal od pierwszego gwizdka sędziego, ale w 17 minucie gospodarze przeprowadzili kontrę, po której niefortunnie interweniował Michał Goliński, trafiając piłką do własnej bramki. Gol stracony już w pierwszej fazie spotkania spowodował, że gospodarze skupili się jeszcze bardziej na grze defensywnej.

Dość długo wysiłki gości nie przynosiły efektów. Dopiero w 60 minucie Paweł Broniszewski strzałem zza pola karnego doprowadził do wyrównania. Remis oczywiście nie zadowalał gości. Czternaście minut później w zamieszaniu podbramkowym druga bramkę dla Legionovii zdobył Łukasz Barankiewicz. W 86 minucie Broniszewski przeprowadził bardzo efektowną akcję indywidualną, zakończona celnym strzałem i ustalił wynik meczu na 3:1. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, bo gospodarze bronili się naprawdę bardzo dobrze, a przy tym dopisywało im też sporo szczęścia. Wynik jest jednak w pełni zasłużony.

Lider zdobył trzy punkty i powiększył swoją przewagę nad Sokołem. Aktualnie Legionovia ma pięć punktów więcej niż aleksandrowianie. To już całkiem pokaźna zaliczka. W najbliższym tygodniu trzecia liga rozegra jeszcze dwie kolejki. W środę 1 maja (1700) podopiecznych Marka Papszuna czeka bardzo trudny wyjazd do Tomaszowa Mazowieckiego, a trzy dni później, w sobotę 4 maja (1700), na własnym boisku zagrają z Wartą Sieradz.

OKS Start Otwock – KS Legionovia 1:3 (1:0)

Bramki: Goliński (s) 17 – Broniszewski 60, 86, Barankiewicz 74

Legionovia: Matracki – Goliński, Łukasik, Prusik, Lendzion – Broniszewski, Romańczuk, Janusiński (60 Barankiewicz), Lewicki (78 Złotkowski), Sołtys – Tlaga (87 Karbowniak)

Piłka nożna. III liga. Grupa łódzko-mazowiecka

21 kolejka (27-28 kwietnia). Start OtwockLegionovia 1:3 (Maciej Goliński (s) 17 – Paweł Broniszewski 60, 86, Łukasz Barankiewicz 74), Mazur KarczewSokół Aleksandrów Łódzki 1:0 (Michał Kopeć 79), Warta SieradzUrsus Warszawa 0:1 (Patryk Kamiński 53), Broń RadomMKS Kutno 0:1 (Dariusz Lipiński 44), Omega KleszczówOrzeł Wierzbica 6:1 (Szymon Piotrowski 17, 31, Michał Czaplarski 26, 29, Piotr Słyścio 46, Hubert Górski 70 – Sebastian Stąpor 53 (k), Zawisza RzgówWłókniarz Zelów 1:1 (Szymon Piotrowski 17, 31, Michał Czaplarski 26, 29, Piotr Słyścio 46, Hubert Górski 70 – Sebastian Stąpor 53 (k), WKS WieluńGKP Targówek Warszawa 1:2, Lechia Tomaszów Mazowiecki – Pogoń Grodzisk Mazowiecki (28.04, 1100).