Kolejni rywale starają się urwać punkty liderowi. W dziewiętnastej kolejce KPR Legionowo zmierzył się na wyjeździe z Wolsztyniakiem Wolsztyn. Gospodarze stawiali zacięty opór, ale w ostatnich minutach goście przechylili szalę zwycięstwa na swoja stronę. Lider pokonał Wolsztyniaka 34:29 i jest coraz bliżej awansu. W dwudziestej kolejce KPR ma wolny termin, a 23 marca do Legionowa ma przyjechać GSPR Gorzów Wielkopolski.

Po nieoczekiwanej stracie punktu przed tygodniem we własnej hali w meczu z Realem Astromal Leszno zmniejszyła się  przewaga KPR Legionowo nad goniącymi go drużynami. Teraz podopieczni Jarosława Cieślikowskiego nie mogą sobie już pozwalać na potknięcia, jeżeli chcą zachować pierwsze miejsce w tabeli. Wybrzeże Gdańsk w rundzie rewanżowej gra bardzo skutecznie i po cichu liczy na to, że drużyna z Legionowa jeszcze pogubi punkty.

W dziewiętnastej kolejce KPR zagrał na wyjeździe z Wolsztyniakiem Wolsztyn. Tak, jak się spodziewano, nie był to spacerek dla lidera. Gospodarze twardo walczyli o urwanie punktów drużynie z Legionowa i przez większą część meczu trwała bardzo wyrównana walka, z lekką, 2-3 bramkową przewaga gości. Po trzydziestu minutach goście prowadzili zaledwie jedną bramką.

Po przerwie bardzo długo gra była wyrównana. Lider utrzymywał nikłą przewagę i zanosiło się na emocjonującą końcówkę. Ty razem podopieczni Jarosława Cieślikowskiego jednak nie popełnili błędów sprzed tygodnia, kiedy w końcówce oddawali rzuty w nieprzygotowanych sytuacjach, co kosztowało ich utratę jednego punktu. W ostatnich dziesięciu minutach KPR podkręcił tempo. Twarda gra w obronie i skuteczne kontry pozwoliły na odskoczenie od ambitnych rywali.  Ostatnie minuty były już całkowicie pod kontrolą mądrze grającego zespołu z Legionowa. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem gości 34:29.

Po dziewiętnastu kolejkach KPR Legionowo ma cztery punkty przewagi nad Wybrzeżem Gdańsk, które w sobotę wygrało również pięcioma bramkami z Warmią Olsztyn. Pomezania Malbork pokonała Grunwalda Poznań, ale traci do lidera aż siedem punktów i już raczej nie ma większych szans na dogonienie lidera. Może już tylko liczyć na potknięcia Wybrzeża, co może dać mu awans na drugie miejsce w tabeli i szanse gry o awans w barażach. Drużyna z Legionowa rozegrała o jeden mecz więcej niż jej najgroźniejsi rywale.

Liczba rozegranych meczów wyrówna się już w najbliższej kolejce, którą zaplanowano na 16 marca. W tym terminie KPR będzie miał wolny termin i prawdopodobnie Wybrzeże zbliży się do ekipy Jarosława Cieślikowskiego na dwa punkty, bowiem zagra na wyjeździe ze słabo spisującym się Kar-Do Gdynia.

23 marca KPR podejmie we własnej hali GSPR Gorzów Wielkopolski, najsłabszy zespół rozgrywek. Do tego meczu może jednak nie dojść, bo klub z Gorzowa zapowiedział, ze wycofa się z rozgrywek. Gdyby tak się stało, to legionowianom pozostałoby do rozegrania tylko pięć meczów, z których musieliby wygrać cztery, aby nie oglądać się na wyniki Wybrzeża i awansować do Superligi z pierwszego miejsca. KPR ma przed sobą jeszcze wyjazdy do Gdańska (SMS), Poznania oraz mecze u siebie z Sokołem Kościerzyna, Warmią Olsztyn i Kar-Do Spójnią Gdynia. Awans jest już na wyciągnięcie ręki, jednak nie wolno sobie pozwolić na chwilę dekoncentracji.

Piłka ręczna. I liga. Grupa A

19 kolejka (2-3 marca). Wolsztyniak Wolsztyn – KPR Legionowo 29:34 (15:16), Wybrzeże Gdańsk – Warmia Traveland Olsztyn 29:24 (17:13), Polski Cukier-Pomezania Malbork – WKS Grunwald Poznań 38:26 (17:15), AZS UW Warszawa – Kar-Do Spójnia Gdynia 22:25 (9:12), Real Astromal Leszno – SMS ZPRP Gdańsk 31:32 (13:17), Wójcik Meble Elbląg – Vetrex Sokół Kościerzyna 22:24 (10:13).