Na trzy tygodnie przed startem rundy wiosennej, drużyna Legionovii pokonała na wyjeździe 1:0 drugoligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Trzy dni wcześniej, na własnym boisku, legionowianie pokonali 6:0 Start Otwock. W tym meczu skutecznością błysnęli dwaj pozyskani zawodnicy. Szymon Lewicki pokonał bramkarza Startu trzy razy, a Michał Złotkowski zdobył dwie bramki. Przed pierwszym meczem o punkty, Legionovia rozegra jeszcze trzy sparingi.

Trener Marek Papszun zakończył już eksperymentowanie z ustawieniem zespołu i poszukiwanie nowych zawodników. Mecze kontrolne są podporządkowane zgrywaniu zespołu i ćwiczeniu taktyki, a silni rywale są znakomitą okazją do wyłonienia najlepszej jedenastki na pierwszy mecz ligowy.{mp4}sparing_swit|512|384|{/mp4}

Ze startem na szóstkę

W ubiegłą środę do Legionowa przyjechał ligowy rywal ekipy Marka Papszuna, Start Otwock. Klub ten nie należy do głównych faworytów łódzko-mazowieckiej trzeciej ligi, ale jest uznawany za zespół solidny, który nie schodzi poniżej pewnego minimum. Mecz w Legionowie przebiegał jednak pod dyktando gospodarzy. Lider był lepszy w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. Przewyższał gości nie tylko pod względem umiejętności piłkarskich i taktycznych, ale również był zdecydowanie lepszy fizycznie. Mecz zakończył się zwycięstwem Legionovii 6:0. Znakomicie spisali się dwaj piłkarze, którzy wzmocnili lidera w przerwie zimowej. Szymon Lewicki zdobył trzy bramki, a Michał Złotkowski dwie. Jedną bramkę dołożył niezawodny Łukasz Barankiewicz.

Legionovia – Start Otwock 6:0 (3:0)

Bramki: Lewicki 3, Złotkowski 2, Barankiewicz.

Legionovia: (I połowia) Matracki – Żłak, Prusik, Szydłowski, Karbowniak – Janusiński, Broniszewski, Romańczuk, Koćmierowski, Barankiewicz – Złotkowski.

(II połowa) Matracki – Goliński, Łukasik, Szydłowski, Lendzion – Sołtys, Karaszewski (Karbowniak), Romańczuk (Broniszewski), Tlaga, Złotkowski – Lewicki.

Świt pokonany

Jednym z ważniejszych sprawdzianów zimowych dla Legionovii miał być wyjazdowy mecz drugoligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Druga liga rozpoczyna rundę wiosenną już za tydzień, więc Świt jest na zupełnie innym etapie przygotowań, co widać było zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy gospodarze byli szybsi, w ich grze widać było więcej świeżości. Nowodworzanie mieli lekka przewagę, ale nie przekładało się to na stwarzane sytuacje bramkowe. W pierwszej połowie kibice bramek nie zobaczyli.

Po przerwie początkowo nadal lepiej radzili sobie gospodarze, ale w miarę upływu czasu Legionovia radziła sobie coraz lepiej. Akcje zaczęły się przenosić na połowę drugoligowca, a efektem tego była bramka Łukasza Złotkowskiego, który wykorzystał znakomite podanie Łukasza Barankiewicza. Wynik już się nie zmienił, chociaż goście mieli jeszcze kilka sytuacji do zdobycia kolejnych bramek.

Legionovia ma w planach rozegranie jeszcze trzech meczów kontrolnych. W najbliższą środę (3. 03) do Legionowa przyjedzie Żbik Nasielsk. Spotkanie to zaplanowano na godzinę 1800. W sobotę (9. 03, godz. 1200) ekipa Marta Papszuna, również na własnym boisku, zmierzy się z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Tydzień później legionowian czeka generalny sprawdzian przed ligą. Być może już na głównym boisku zagrają z GKP Targówek.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Legionovia 0:1 (0:0)

Bramka: Barankiewicz

Legionovia: (I połowa): Błesznowski – Goliński, Łukasik, Lendzion, Karbowniak – Tlaga (Janusiński), Romańczuk, Broniszewski, Sołtys, Barankiewicz (Złotkowski) – Lewicki.

(II połowa): Błesznowski – Goliński (Żłak), Łukasik, Szydłowski, Lendzion – Janusiński, Prusik, Romańczuk (Broniszewski),Sołtys (Rawski), Złotkowski – Lewicki (Barankiewicz).