Po odpadnięciu z Pucharu Polski, Siódemka Legionovia przygotowuje się do najważniejszych meczów sezonu rozgrywając mecze sparingowe. W ubiegłym tygodniu legionowianki pokonały Silesię Volley MOSiR Mysłowice/Chorzów oraz dwukrotnie zremisowały 2:2 z mistrzyniami Polski Atomem Trefl Sopot. Przed wyjazdem na mecz do Białegostoku Siódemka rozegra jeszcze dwa mecze kontrolne z Budowlanymi Łódź w Spale.

Siódemka Legionovia odpadła z rozgrywek o Puchar Polski i przed decydującymi meczami o utrzymanie w Orlen Lidze musi szukać formy wyłącznie w meczach sparingowych. W ubiegłym tygodniu legionowianki zmierzyły się z pierwszoligową Silesią Volley MOSiR Mysłowice Chorzów oraz dwukrotnie z mistrzyniami Polski, Atomem Trefl Sopot. Siódemka zaprezentowała w tych spotkaniach bardzo dobrą formę, która pozwala mieć nadzieję wygranie rywalizacji z AZS-em Białystok oraz wicemistrzem pierwszej ligi.

Łatwe zwycięstwo z Silesią Volley

Pierwszym meczem z serii sparingów był pokazowy mecz w Zawierciu z pierwszoligową Silesią Volley MOSiR Mysłowice Chorzów. Do tego meczu doszło z inicjatywy jednego ze sponsorów Siódemki Legionovii.

Był to drugi mecz beniaminka Orlen Ligi z nową trenerką. Jolanta Studzienna w swoim debiucie zdołała wygrać w Pile z PTPS, ale wynik spotkania w Legionowie premiował awansem do kolejnej rundy Pucharu Polski rywalki. Niezła gra w Pile znalazła odzwierciedlenie także w Zawierciu. Siódemka wygrała 3:0 i tylko w drugim secie pierwszoligowiec sprawiał więcej kłopotów legionowiankom. Po zakończeniu meczu rozegrano jeszcze dwa sety, które również zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem drużyny z Legionowa.

Siódemka Legionovia – Silesia Volley I MOSiR Mysłowice/Chorzów 3:0 (25:13, 25:23, 25:15). Dodatkowe sety 2:0 (25:18, 15:6)

Siódemka: Gierak, Bąk, Skorupa, Maciejczyk, Łukaszewska, Sołodkowicz, Saad (libero) oraz Jóźwicka, Michailenko, Bawoł, Siwka (libero), Marinowa, Chojnacka.

Forma idzie w górę

W piątek i sobotę Siódemka zagrała za znacznie silniejszymi rywalkami. Do Legionowa przyjechał Atom trefl Sopot, mecze z który powinny dać odpowiedź, czy Legionovia rzeczywiście ma za sobą kryzys formy.

W rywalizacji z mistrzyniami Polski legionowianki zademonstrowały naprawdę niezłą formę. Chociaż to były mecze kontrolne i trenerzy w takich spotkaniach testują różne ustawienia, założenia taktyczne, to jednak na obecnym etapie rozgrywek trudno podejrzewać, że drużyna walcząca o najwyższe cele nie chce pokonać ekipy walczącej o utrzymanie się w Orlen Lidze. Mistrzynie Polski w dwóch spotkaniach składających się z czterech setów nie potrafiły pokonać Siódemki. Obydwa mecze zakończyły się remisami 2:2, a mecze stały na niezłym poziomie.

Na pewno forma, jaką zademonstrował zespół z Legionowa może cieszyć perspektywie zbliżających najważniejszych meczów obecnego sezonu. – Jeżeli zespół zagra na podobnym poziomie przeciwko AZS-owi Białystok – stwierdził po dwumeczu z Atomem Sławomir Supa, prezes Siódemki Legionovii – to o wynik w play-out jestem spokojny.

Już po samym tylko wyniku poszczególnych setach widać, że beniaminek, nawet w przegranych setach nie był tłem dla mistrzyń Polski. Oby podobną grę zaprezentowały legionowianki w play-out, a później w rywalizacji z wicemistrzem pierwszej ligi, to w nastepnym sezonie kibice powinni w Legionowie ponownie oglądać mecze Orlen Ligi.

Siódemka Legionovia – Atom Trefl Sopot 2:2 (25:20, 20:25, 25:21, 23:25) i 2:2
(25:22, 18:25, 18:25, 25:23)

Ostatnie sparingi w Spale

Pierwsze spotkanie w play-out z AZS Białystok zostanie rozegrane już 16 marca w Białymstoku. Czasu więc pozostało niewiele, ale jest to na tyle długa przerwa, że drużyna powinna jeszcze w tym czasie rozegrać jakieś mecze.

Ostatnim i generalnym sprawdzianem przed play-out będzie dwumecz z Budowlanymi Łódź. Obydwa spotkania odbędą się 7 i 8 marca w Spale. Po powrocie do Legionowa zespół będzie przygotowywał się do play-out na swoich obiektach.

Pierwszy mecz a AZS Metal-Fach Białystok Siódemka zagra na wyjeździe, natomiast dwa kolejne, 23 i 24 lutego, odbędą się w Legionowie. Później nastąpi dwutygodniowa przerwa i rywalizacja przeniesie się do Białegostoku (6 i 7 kwietnia). Na tym etapie gra się do czterech zwycięstw i jeżeli do tego czasu nie zostanie wyłoniony bezpośredni spadkowicz do pierwszej ligi, to kolejne terminy meczów zaplanowano na 13 i 14 kwietnia w Legionowie.