Zawodnicy KPR-u Legionowo konsekwentnie dążą do celu, jakim jest awans do Superligi z pierwszego miejsca. Podopieczni trenera Jarosława Cieślikowskiego pokonali kolejną przeszkodę na drodze do awansu. Drużyna Meble Wójcik Elbląg nie jest typowana jako jeden z faworytów ligi, ale jest groźna dla każdego pierwszoligowca. Zwłaszcza na własnym boisku.

W pierwszej rundzie KPR pokonał w Legionowie sobotniego rywala, ale tylko trzema bramkami, więc rewanż w Elblągu zapowiadał się bardzo interesująco. Gospodarze pierwsi zdobyli bramkę, ale było to jedyne prowadzenie elblążan w sobotnim meczu. KPR szybko wyrównał, a następnie wyszedł na prowadzenie i z każdą minutą zwiększał swoją przewagę. Po trzydziestu minutach goście wygrywali 16:8 i po przerwie mogli już grać z większym spokojem. Przez moment jednak zrobiło się trochę nerwowo, kiedy zespół z Legionowa przez pięć minut nie potrafił zdobyć bramki. Czas wzięty przez Jarosława Cieślikowskiego poskutkował i lider ponownie zaczął grać skutecznie, nie dając gospodarzom nadziei na sprawienie niespodzianki. KPR pokonał Meble Wójcik Elbląg 29:24 i pewnym krokiem zmierza do Superligi.

Po siedemnastu kolejka drużyna z Legionowa ma na koncie 29 punktów, o pięć więcej od Wybrzeża Gdańsk, które rozegrało jeden mecz mniej. Warmia Olsztyn ma osiem punktów straty, natomiast Pomezania dziewięć, ale klub z Malborka rozegrał dwa mecze mniej od lidera.

Już tylko teoretyczne szanse na uratowanie się przed spadkiem ma GSPR Gorzów Wielkopolski, Natomiast bardzo zacięta jest walka o uchronienie się przed barażami o utrzymanie. Jeszcze pięć drużyn jest musi walczyć o to, żeby nie zakończyć rozgrywek na dwunastym miejscu.

W osiemnastej kolejce KPR Legionowo zagra z Realem Astromal Leszno. Jest to drużyna na pewno słabsza niż przeciwnicy, z którymi grali legionowianie w rundzie rewanżowej, ale o punkty trzeba powalczyć, bo nikt ich za darmo nie odda, a w Gdańsku, Olsztynie i Malborku liczą na potknięcia lidera. Mecz z ekipą z Leszna zostanie rozegrany w sobotę 23 lutego o godzinie 1800 w Arenie Legionowo.

Wójcik Meble Elbląg – KPR Legionowo 24:29 (8:16)

kary: Meble 10 – KPR 14.

Elbląg: Wróbel, Rycharski – Malandy 4, Spychalski 4, Gryz 3, Dawidowski 3, Maluchnik 2, Michałów 2, Ośko 2, Szczepański 2, Nowakowski 1, Fonferek 1, Jędrzejewski, Lipczyński, Grablewski, Szczepański, Kupiec.

Legionowo: Szałkucki, Rybicki – Zasikowski 7, Lisicki 6, Ciok 5, Pomiankiewicz 4, Kolczyński 3, Kasprzak 2, Wiak 2, Albin, Olęcki, Suliński, Troński, Milewski, Smołuch, Kwiatkowski.

Piłka ręczna. I liga. Grupa A

17 kolejka (16-21 lutego). Meble Wójcik Elbląg – KPR Legionowo 24:29 (8:16), Wybrzeże Gdańsk – Vetrex Sokół Kościerzyna 35:25 (15:9), Kar-Do-Spójnia Gdynia – OKPR Warmia-Traveland Olsztyn 24:29 (11:18), AZS Uniwersytet Warszawski – WKS Grunwald Poznań 24:25 (11:14), Polski-Cukier Pomezania Malbork – SMS ZPRP Gdańsk (20.02, 1900), KPR Wolsztyniak Wolsztyn – GSPR Gorzów Wlkp. (21.02, 1900). Pauzował MKS Arot-Astromal Leszno.