Carska rewolucja

9
1267

Każdy kto zna historię wie, że Rewolucja Październikowa doprowadziła do upadku caratu w Rosji. Tymczasem TVN-owska „Kuchenna Rewolucja”, sygnowana przez Magdę Gessler, ma legionowskiej restauracji Carskiej dać nowe życie.

„Kuchenne Rewolucje” w Carskiej trwały od 28 do 31 stycznia. Przez ten czas restauracja stała się carską nie tylko z nazwy i z racji lokalizacji w carskim budynku. . Główna sala przybrała wystrój prawdziwie rosyjski. Na ścianach pojawiły się obrazy przedstawiające carów Rosji. Ustawiono tez tam samowary i świece. Sala została skąpana  w odcieniach bordo i złota. Co najważniejsza rosyjska stała się tez kuchnia Carskiej. Do tej pory w restauracji serwowano przede wszystkim dania polskie. Teraz będzie tam można zjeść między innymi: soliankę, śledzia pod szubą, pielmieni (czyli rosyjskie pierożki), udziec z jelenia w sosie borowikowym z kaszą i buraczkami, bliny z kawiorem oraz kisiel żurawinowy ze śmietaną. Amatorzy mocnych trunków mogą natomiast skosztować mocno zmrożonej Carskiej wódki.  

Pierwsza część rewolucji już się skończyła. W czwartek (31 stycznia) w restauracji odbyła się uroczysta kolacja. Teraz za około miesiąc Magda Gessler ponownie odwiedzi legionowską Carską by sprawdzić, czy restauratorzy postępują zgodnie z jej zaleceniami. „Kuchenne Rewolucje” w Legionowie, na antenie TVN będzie można zobaczyć najprawdopodobniej we wiosennej ramówce stacji. Osoby, które już teraz są ciekawe jak zmieniła się carska, mogą ją odwiedzać. Restauracja jest czynna w godzinach od 12.00 do 21.00. Dania są podobno na każda kieszeń.

 

9 KOMENTARZE

 1. jeżeli absolwent historii UW wypisuje takie bzdury, to mnie już nic nie zdziwi!!
  szanowny absolwencie historii UW Rafale Michałowski rewolucja październikowa obaliła Rząd Tymczasowy a nie Carat, kiedy bolszewicy szturmowali Pałac Zimowy, Car siedział pod strażą 50km od Piotrogrodu, carat w swej istocie upadł wraz z abdykacją Mikołaja II w lutym (marcu) 1917 roku,
  zanim zaczniesz pisać artykuły naucz się tego, co przynajmniej w teorii, podpiera twój tytuł wyższego wykształcenia

 2. właścicielki carskiej to zwykle proste … nie maja pojęcia o prowadzeniu restauracji, widać to w każdym szczególe, wystrój, meble, kuchnia (jak konie z klapkami tak one robia to co m.g. kazała), stronie internetowej, gdzie sie podziali prawdziwi, gościnni i mądrzy restauratorzy ?

 3. Niestety ale program i nauka poszły w las….
  Znajoma była w piątek w carskiej ze znajomymi – wszyscy zamówili a potem czekali i czekali i czekali( chyba z godzinę). W końcu jak zaczęli podawać to się okazało że o niej zapomnieli (taka mała wpadka). Zresztą „promocja” była chyba małą ustawką (miejscy i powiatowi notable)

 4. Boska restauratorka nie prowadzi żadnej restauracji gwoli sprostowania, a sama ma wszystko sztuczne lacznie z wlosami na glowie

 5. G*wno prawda. Znacie się jak świnie na gwiazdach. Gdyby Gessler nie potrafiła gotować, to by nie prowadziła tylu restauracji. A skoro to ona ma najlepsze restauracje, a nie Wy, to gęby w wiadro i wcinajcie swoją paszę bez bulgotania.

 6. TVN ZAWITAL DO LEGIONOWA, DO CARSKIEJ. TO CHYBA DOBRZE, PRAWDA ? COS SIE PRZYNAJMNIEJ DZIEJE, WSZYSCY MOWIA O RESTAURACJI ZE TO WSTYD. MOIM ZDANIEM NIE. JAK KAZDA ZNANA OSOBISTOSC, MAGDA GESSLER MA SWOICH SYMPATYKOW I TYCH KTORZY JEJ NIE AKCEPTUJA. OSOBISCIE ZYCZE CARSKIEJ WSZYSTKIEGO DOBREGO, WIELU KLIENTOW I TEGO ABY UTRZYMALI POZIOM TAKI JAK DO TEJ PORY. KUCHENNE TO SHOW, REKLAMA, NIC WIECEJ. CARSKA MIALA DOBRY POZIOM I WIERZE ZE NIC SIE NIE ZMIENI, OPROCZ WYSTROJU.

 7. Zgadzam się z przedmówcą ! Stara alkoholiczka !
  A niektórzy są tak zaślepieni jej wyreżyserowanym wizerunkiem, ze tracą swój rozum. Zasyfiona baba nie powinna sie dotykać kuchni, pomijajac fakt ze na kuchni w ogole sie nie zna.

 8. STARA PUDERNICA, BIEGAJĄC PO KUCHNI BEZ FARTUCHA TYLKO ROZNOSI ZARAZKI, BRUDNYMI ŁAPAMI ZE SZTUCZNYMI PAZURAMI, PEŁNYMI BRANSOLETEK, OBRĄCZEK, PIERŚCIENI, GRZEBIE W GARNKACH I WYTRZĄSA KUDŁY NAD TALERZAMI…. TO ŻADNA REKLAMA I KAŻDY SZANUJĄCY SIĘ RESTAURATOR POWINIEN POGNAĆ TO ZAROZUMIAŁE BABSKO Z KUCHNI !!!!

Comments are closed.