Legionowskie Przedszkole Miejskie nr 11 już po raz dziesiąty zorganizowało Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Jasełek. Odbywał się on we wtorek i w środę (15 i 16 stycznia) w sali widowiskowej ratusza.

W tym roku na apel organizatorów odpowiedziały nie tylko wszystkie legionowskie przedszkola publiczne, ale też i niepubliczne oraz te działające poza granicami Legionowa.  – Przyjechało do na przedszkole nr 46 z Warszawy i po raz pierwszy Przedszkole Niepubliczne Chatka Puchatka – mówi Anna Liberacka, nauczycielka z PM nr 11 w Legionowie.Ale nie tylko obsada przeglądu jest z roku na rok większa. Jak mówią organizatorzy, coraz lepsze są także przedstawienia oraz aktorskie i wokalne umiejętności maluchów. – Ten przegląd coraz bardziej się rozwija. Dzieci lubią występować na scenie i pokazywać przed innymi. Przedstawienia są coraz bogatsze, barwniejsze i żywsze. Naprawdę warto na to popatrzeć – dodaje Anna Liberacka. Chociażby po to, aby jeszcze raz, przynajmniej przez chwilę, poczuć atmosferę świąt Bożego Narodzenia. 

Aby jednak osiągnąć taki finalny efekt, dzieci, ich opiekunowie no i rodzice, musieli się sporo napracować. Trzeba było bowiem wybrać scenariusz i rozpisać go na role, których później przedszkolaki musiały się nauczyć, przygotować kostiumy i scenografię, a na koniec jeszcze pokonać stres przed publicznym występem. Choć same przedszkolaki mówią, że w ogóle się nie denerwowały. – Ja już taka jestem, że nie miałam tremy – mówi pięcioletnia Emilka. Występ na scenie to więc nic strasznego. Można zatem przypuszczać, że na XI Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Jasełek wystąpi jeszcze więcej przedszkolaków.