Siódemka Legionovia bliska była sprawienia sensacji w rywalizacji z wicemistrzyniami Polski. Prowadziła z Muszynianką 2:1 i do końca walczyła o zwycięstwo w tie-breaku. Faworytki jednak w końcówce piątej partii okazały się lepsze i wygrały 3:2. Jeden punkt zdobyty w tym spotkaniu jest dużym sukcesem drużyny trenera Wojciecha Lalka. Orlen Liga wznowi rozgrywki 5 stycznia. Siódemka w pierwszym meczu w roku 2013 zmierzy się na wyjeździe z Pałacem Bydgoszcz.

Po bardzo słabym meczu Siódemki w Pile, nikt nie dawał większych szans tej drużynie na zdobycie chociażby jednego punktu w rywalizacji z Muszynianką. Pewne nadzieje dawał fakt, że Legionovia znacznie lepiej gra we własnej hali niż na wyjazdach. Pierwszy set potwierdził, że w Arenie Legionowo nikomu nie jest łatwo grać. Muszynianka początkowo prowadziła, ale chyba zgubiła ją zbytnia pewność siebie, bo w drugiej części seta nie tylko roztrwoniły swoją przewagę, ale zaczęły popełniać dużo błędów, co wykorzystała Legionovia wygrywając seta 25:19.

Wydawało się, że to tylko wypadek przy pracy wicemistrzyń Polski, bo w drugiej partii Muszynianka poradziła sobie z Legionovią bez większych problemów, wygrywając do piętnastu. Legionowianki w kolejnym secie pokazały jednak charakter i wyszły na prowadzenie 2:1, zapewniając sobie zdobycie przynajmniej jednego punktu. Pojawiła się szansa, aby pokonać faworytki. Dwa kolejne sety padły jednak łupem zespołu z Muszyny, który wygrał czwartą partię 25:19 i tie-breaka 15:11. Dwa przegrane ostatnie sety nie były jednostronnym widowiskiem. Siódemka Grala bardzo ambitnie, ale w tym momencie wicemistrzynie Polski są jeszcze poza zasięgiem ekipy trenera Wojciecha Lalka.

W rozgrywkach Orlen Ligi nastąpi teraz przerwa świąteczno-noworoczna. Następna kolejka odbędzie się 5 stycznia, a Siódemkę czeka wtedy bardzo ważny mecz z Pałacem w Bydgoszczy. Być może w końcu legionowianki przełamią niemoc, jaka je prześladuje w meczach wyjazdowych i zdobędzie pierwsze punkty w hali rywalek.

Siódemka Legionovia – BPS Muszynianka Fakro Muszyna 2:3 (25:19, 15:25, 25:20, 19:25, 11:15)

Legionovia: Sołodkowicz, Maciejczyk, Skorupa, Bąk, Łukaszewska, Michajlenko, Saad (libero) oraz Bawoł, Siwka, Gierak, Jóźwicka, Marinowa.

Muszynianka: Werblińska, Bednarek-Kasza, Popowić, Dziękiewicz, Jagiełło, Serena, Maj (libero) oraz Gajgał-Anioł, Rousseaux, Sieradzan.

Siatkówka. Orlen Liga

12 kolejka (22 grudnia). Siódemka Legionovia – BPS Muszynianka Fakro Muszyna 2:3 (25:19, 15:25, 25:20, 11:15), Budowlani Łódź – Impel Wrocław 3:2 (25:22, 21:25, 23:25, 25:22, 16:14), Atom Trefl Sopot – MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (31:29, 25:23, 13:25, 21:25, 12:25), Pałac Bydgoszcz – PTPS Piła 3:0 (25:20, 25:23, 25:21), AZS Białystok – BKS Bielsko-Biała 0:3 (14:25, 16:25, 17:25).