Nie bez problemów KPR Legionowo zdobył kolejne dwa punkty w rywalizacji z Warmią Olsztyn. Lider jednak nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa w ostatnich sekundach spotkania. Punkty pogubiła we własnej hali Pomezania Malbork, ale lidera goni Wybrzeże, które rozgromiło drużynę z Leszna. W sobotę 15 grudnia KPR zagra na wyjeździe z Kar-Do Spójnią Gdynia.

W 12 kolejce rozgrywek pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KPR Legionowo zmierzył się na wyjeździe ze spadkowiczem z Superligi, Warmią Olsztyn. Gospodarze okazali się bardzo wymagającym przeciwnikiem. Niemal przez całą pierwszą część gospodarze prowadzili 1-2 bramkami, ale w końcówce goście zdołali odrobić straty i na przerwę schodzili remisując 10:10.

Po przerwie zarysowała się przewaga drużyny z Legionowa, która systematycznie powiększała swoją przewagę. Po 55 minutach KPR prowadził 23:19 i wydawało się, że zwycięstwo gości jest niezagrożone, ale w ostatnich pięciu minutach Warmia zdołała niemal całkowicie odrobić straty. Lider jednak nie pozwolił sobie wydrzeć zwycięstwa. Na kilkanaście sekund przed zakończeniem spotkania, Warmia miała już tylko jedną bramkę straty, ale najlepszy zespół grupy A pierwszej ligi nie pozwolił rywalom na więcej i pokonał gospodarzy 26:25.

Po dwunastu kolejkach KPR ma wciąż trzy punkty przewagi nad Wybrzeżem Gdańsk, które pokonało 40:25 Astromal Leszno. Kolejnej porażki doznała Pomezania Malbork, tym razem na własnym boisku 30:33 drużyną Wójcik-Meble Elbląg. Klub z Malborka ma już pięć punktów straty do lidera.

W trzynastej kolejce KPR zagra na wyjeździe z Kar-Do Gdynia. Mecz ten zostanie rozegrany w sobotę 15 grudnia o godzinie 1700. Będzie to ostatni mecz w roku 2012, kończący jednocześnie pierwszą rundę rozgrywek. Drużyna trenera Jarosława Cieślikowskiego zapewniła sobie już tytuł mistrza rundy jesiennej.

Warmia Traveland Olsztyn – KPR Legionowo 25:26 (10:10)

Warmia: Boniecki, Gawryś, Koledziński – Wuszter 6, Dzieniszewski 5, Malewski 5, Królik 3, Kempiński 2, Kostrzewa 2, Deptuła 1, Zyśk 1, Kopyciński, Kowalczyk.

KPR: Szałkucki, Rybicki – Pomiankiewicz 10, Wiak 4, Zasikowski 4, Kolczyński 3, Kasprzak 2, Albin 1, Ciok 1, Lisicki, Olęcki.

Piłka ręczna. I liga. Grupa A

12 kolejka (8-9 grudnia). OKPR Warmia-Traveland Olsztyn – KPR Legionowo 25:26 (10:10), Wybrzeże Gdańsk – MKS Arot-Astromal Leszno 40:25 (19:11), Polski-Cukier Pomezania – KS Meble Wójcik Elbląg 30:33 (16:16), AZS Uniwersytet Warszawski – KPR Wolsztyniak Wolsztyn 23:23 (13:15), GSPR Gorzów Wlkp. – KS Vetrex Sokół Kościerzyna 26:32 (14:17), WKS Grunwald Poznań – SMS ZPRP Gdańsk 33:35 (16:21). Pauzowała Kar-Do-Spójnia Gdynia.